Firma Mayland realizująca projekty developerskie centrów handlowych w Europie Centralnej i Wschodniej wdrożyła rozwiązanie pozwalające na analizę i wizualizację danych.

System ArcGIS od firmy Esri będzie wykorzystywany do wsparcia działań geomarketingowych, oceny atrakcyjności inwestycyjnej terenów oraz do projektowania i zarządzania obiektami w oparciu o analizy przestrzenne.

Dane panują nad przestrzenią

– Branża nieruchomości jest naturalnie powiązana z przestrzenią. Projektowanie budynków i aranżacja wnętrz wiąże się z pracą na planach i mapach co sprawia, że wizualizacja fizycznie istniejących elementów jest koniecznością – mówi Andrzej Jarosz, Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Mayland. – Jednakże z uwagi na skalę i złożoność budowanych przez nas obiektów szczególnego znaczenia nabierają możliwości analiz przestrzennych i wizualizacji ich wyników obejmujące bardziej ulotne elementy jak doświadczenia zakupowe czy preferencje klientów.

Wraz z rozwojem na rynku polskim Mayland potrzebował rozwiązania, które nie tylko będzie wpisywało się w dotychczasową działalność firmy. Za wyborem rozwiązania od Esri przemawiała łatwość korzystania z usług chmurowych oraz możliwość tworzenia i udostępniania raportów dla klientów dewelopera. Rozwiązanie wspiera działania z obszaru marketingu bezpośredniego i budowy relacji z klientami, zapewniając sprawne zarządzanie dużymi zbiorami danych, ich szybką analizę i wizualizację. W przyszłości Mayland planuje wykorzystać możliwości analiz przestrzennych do projektowania i zarządzania obiektami, czyli tak zwanego Building Information Management.

Integracja danych z wielu źródeł

– W naszych centrach handlowych z powodzeniem wdrażamy rozwiązania indoor location do monitorowania ruchu i interakcji z klientami. W związku z tym rośnie zapotrzebowanie na wykorzystanie rozwiązań GIS do opisywania, modelowania i analizowania wszystkich elementów nie tylko na zewnątrz, ale także w wewnątrz budynków – dodaje Andrzej Jarosz.

Systemy informacji geograficznej (GIS) projektowane są w celu wiązania rozmaitych danych przestrzennych i opisowych, pochodzących z różnych źródeł. Taka również będzie rola rozwiązania Esri w Mayland, jako integratora danych deweloperskich, prawnych, projektowych, marketingowych i powiązanych z zarządzaniem nieruchomościami. Szczególny nacisk będzie położony na łączenie danych z systemów CAD wraz z transformacją rysunków na model obiektowy, pozwalający na analizę treści i wyciąganie wniosków.