Lidl udostępnia płatności telefonem

Lidl Polska nawiązał współpracę z Google, co pozwoli klientom dyskontu płacić poprzez Android Pay.

Aby skorzystać z płatności telefonem w Lidlu należy pobrać specjalną aplikację ze sklepu Google Play i dodać do niej posiadaną kartę płatniczą. W sklepie płatnosć telefonem przypomina zwykłą płatność kartą zbliżeniową. Transakcje na kwotę powyżej 50 zł. Muszą być potwierdzane podaniem kodu PIN.
Każda transakcja zostaje potwierdzona standardowym, drukowanym potwierdzeniem oraz dodatkowo powiadomieniem. Podczas procesu płatności sklep nie otrzymuje dostępu do numeru karty – jest on tokenizowany.

Visa wyznacza standardy

Pierwszą organizacją, która udostępniła Android Pay w Polsce była Visa. Użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą już korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay, która zapewnia prosty, wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności przy użyciu urządzenia mobilnego.
– Wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. Visa jest partnerem Omnichannel Retailing Forum.

Kartą Visa w aplikacji Android Pay można płacić we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce (ponad 425 tys. urządzeń, które stanowią 86 proc. wszystkich terminali w Polsce) oraz w wybranych aplikacjach mobilnych. Do końca przyszłego roku wszystkie terminale w kraju będą akceptowały płatności zbliżeniowe, w tym płatności Androidem Pay.

TOKENIZACJA ZAPEWNIA BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Dane kart Visa użytkowników korzystających z aplikacji Android Pay są chronione poprzez system tokenizacyjny Visa. Android Pay używa unikalnego, bezpiecznego tokena płatniczego, który jest cyfrowym odpowiednikiem zastępującym rzeczywiste dane karty – jest on przechowywany w aplikacji Android Pay i wykorzystywany w procesie przetwarzania transakcji. Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który wdrożył komercyjnie usługę tokenizacji Visa.

– Powszechność płatności zbliżeniowych – już ponad 60 proc. płatności Visa w Polsce dokonywanych jest w ten sposób – i duże zapotrzebowanie konsumentów na nie w połączeniu z faktem, że większość z nas posiada smartfon powoduje, że wejście na polski rynek Androida Pay to kolejny istotny krok na drodze do cyfryzacji płatności – komentuje Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. – Jesteśmy dumni, że dzięki wdrożeniu systemu tokenizacyjnego Visa przez Bank Zachodni WBK, jego klienci mogą szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić aplikacją Android Pay – dodaje Adrian Kurowski.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.