Dekada Ciechanów

Spółka Dekada SA z początkiem 2017 roku zrealizuje kolejny obiekt handlowy pod szyldem Dekada.

Nowe centrum handlowe zostanie otwarte w Ciechanowie już w pierwszym kwartale tego roku. Deweloper dotychczas zrealizował już 10 centrów handlowych w całym kraju i obecnie pracuje nad kolejnymi projektami, m.in.  w Ciechanowie, Nysie, Koninie czy Mińsku Mazowieckim.

Przypomnijmy, Grupa Dekada  od 2011 roku zrealizowała już dziesięć obiektów handlowych typu convenience. Wśród nich są galerie, strip malle czy zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne. Obiekty funkcjonujące pod wspólną nazwą Dekada z sukcesem funkcjonują już w Myślenicach, Skierniewicach, Sieradzu, Żyrardowie, Olsztynie, Krakowie, Grójcu, Nowym Targu, Brodnicy i w Malborku. W planach spółki jest powiększenie sieci o kolejne obiekty.

Dekada Ciechanów z powierzchnią 2,2 tys. mkw.

Już w I kwartale 2017 roku pierwszych klientów powita Dekada w Ciechanowie – zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne złożone z części handlowej oraz dworca autobusowego. Nowoczesny i funkcjonalny obiekt o powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA będzie obejmował 7 markowych sklepów, a część dworcowa dysponować będzie pięcioma stanowiskami autobusowymi. Na parkingu zlokalizowanym przed obiektem znajdzie się miejsce dla 80 samochodów. Wśród najemców centrów znajdzie się m.in.  Smyk – międzynarodowa sieć sklepów z artykułami dla dzieci, sklep sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, kiosk Relay oraz Apteka.  

–  Dotychczas udało nam się zrealizować 10 centrów handlowych, które doskonale wpisały się w mapy lokalnego handlu. Klienci polubili i jednocześnie docenili już format convenience, czego dowodem jest jego rosnąca popularność. Z gorącym przyjęciem spotkały się realizowane przez nas zintegrowane centra handlowo-komunikacyjne, dlatego zamierzamy dalej rozwijać ten  koncept.  Intensywnie pracujemy nad projektami Dekada w Koninie i Mińsku Mazowieckim, które połączone będą z dworcami kolejowymi. Inwestycje te realizujemy we współpracy z PKP i Xcity Investment – mówi Aleksander Walczak, prezes zarządu Dekada SA.

Dekada w Mińsku Mazowieckim

Projekt Grupy Dekada w Mińsku Mazowieckim zakłada powstanie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego. Obejmuje budowę obiektu handlowego typu „strip mall” połączonego z  dworcem kolejowym. Na powierzchni 4, 8 tys. mkw. GLA zajdzie się 9 lokali zajmowanych przez znane i popularne marki. Na zmotoryzowanych klientów czekać będzie 380 miejsc parkingowych. Ofertę obiektu stworzy m.in. RTV Euro AGD, Pepco, CCC i Hebe.

Z kolei w ramach inwestycji w  Koninie powstanie obiekt  o powierzchni 5,8 tys. mkw. i nowe dworce: kolejowy i autobusowy, które obsługują rocznie ok. 2 mln pasażerów. W obiekcie liczącym ok 15 lokali handlowo-usługowych znajdzie się m.in. supermarket spożywczy,  RTV Euro AGD, CCC, Martes Sport, Pepco oraz Apteka Ziko i wielu innych.

Poza zintegrowanymi centrami handlowo-komunikacyjnymi w planach inwestora jest także galeria handlowa w Nysie. Będzie to dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 80 sklepów, liczne restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki z 4-ekranowym kinem.  

Docelowo sieć Dekada ma liczyć 20 obiektów handlowych zlokalizowanych w całej Polsce. Komercjalizację wszystkich centrów Dekada prowadzi BOIG Property Consulting.

10 obiektów sieci Dekada

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie i  Nysie oraz razem z PKP centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami tych galerii i centrów handlowych są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.