Red Hot Chicken: 20 lokali do końca 2017 roku

Spółka Matsergrupa, właściciel kilku formatów gastronomicznych w tym sieci pizzerii Stopiątka, stawia na rozwój nowej marki – Red Hot Chicken. W planach jest uruchomienie jeszcze przynajmniej 10 nowych lokali w tym roku.

Red Hot Chicken – nowy format Mastergrupy

Jak informuje redakcję Reatilent Marcin Ciesielski, prezes firmy, dodatkową siłą napędową rozwoju działających już lokali Stopiątki jest właśnie drugi koncept Grupy – Red Hot Chicken. Red Hot Chicken to nowa sieć, która oferuje dania z kurczaka panierowanego. Punkty nastawione są na szybką konsumpcję. Funkcjonują samodzielnie lub stanowią część tradycyjnych lokali Stopiątka. Lokal w takim formacie działa już w Rzeszowie. Ma dwie sale – jedną z ofertą Stopiatki, a drugą z ofertą Red Hot Chicken.

– To zupełnie dwa inne koncepty, które jednak dobrze się łączą. Koszt otwarcia jest o wiele mniejszy, niż w przypadku osobnych inwestycji i obowiązuje tylko jedna opłata franczyzowa. Podobny lokal funkcjonuje w Tarnowie, w strefie food court w galerii handlowej Tarnovia – mówi Marcin Ciesielski.

Ekspansja Red Hot Chicken w formie franczyzy

Przypomnijmy, rozwój Red Hot Chicken ruszył w ubiegłym roku. Aktualnie pod tym szyldem funkcjonuje dziewięć punktów.

Inwestycja w pełnoformatową pizzerię Stopiątka wynosi od 100 tys. zł, natomiast w lokal Red Hot Chicken ok. 50 tys. zł. Do końca 2017 roku ma powstać 45 Stopiątek i 20 Red Hot Chicken.

Mastergrupa to firma zajmująca się koordynacją oraz zarządzaniem grupą firm powiązanych kapitałowo i osobowo. Segment rynku w którym działa Mastergrupa to rynek HORECA. Jednym z wieloletnich filarów działalności firmy jest zarządzanie ogólnopolską siecią pizzerii Stopiątka rozwijającej się poprzez system franczyzowy. Doświadczenie zdobyte w sieci pizzerii owocuje przygotowaniami do wprowadzenia na rynek kolejnego konceptu gastronomicznego o nazwie Red Hot Chicken. Mastergrupa jest także właścicielem brandu Multiobiad.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn