Marki premium w Silesia Outlet

silesia-outlet

W Silesia Outlet w Gliwicach, największym centrum wyprzedażowym planowanym na Górnym Śląsku, powstaje silny sektor mody premium, który stworzą takie marki jak m.in.: Guess, Umbro i Pierre Cardin.

Inwestorem centrum jest 6B47 Poland, spółka z grupy 6B47 Real Estate Investors AG; obiekt komercjalizuje BOIG Property Consulting.

Rynek dóbr luksusowych w Polsce rośnie z roku na rok. W 2016 roku jego wartość wyniosła 16,4 mld zł, a do roku 2020 ma się zwiększyć o 27 proc., osiągając poziom bliski 21 mld zł.

Guess, Umbro i Pierre Cardin w Silesia Outlet

– Najważniejszymi czynnikami, które podczas zakupów uwzględniają klienci zamożni są jakość produktu, jego wygląd i prestiż marki.  Raporty wskazują, że tego typu zakupy odbywają się w blisko 90 proc. w sklepach stacjonarnych – co pozwala sądzić, że Silesia Outlet z takimi markami jak Guess, Pierre Cardin i Umbro będzie miała duży potencjał – komentuje Tomasz Rydlewski, Vice President, BOIG.

W 2015 roku mieszkańcy woj. śląskiego zajęli drugie miejsce w krajowym rankingu osób zamożnych i bogatych z łącznym dochodem wynoszącym blisko 22 mld zł brutto stąd wielu Ślązaków oczekuje w obiektach handlowych obecności marek luksusowych.

– Z przyjemnością dołączamy do najemców Silesia Outlet – mówi  Waldemar Madajczyk, Guess, Regional Director CEE & Russia, oferta naszego salonu o powierzchni ponad 370 mkw. doskonale wpisze się w profil centrum oraz potrzeby mieszkańców regionu. Ostatnie dwa lata to okres intensywnego rozwoju marki w Polsce, ktora została dobrze przyjęta przez polskich konsumentów i zdobywa coraz szersze grono klientów. Wierzymy, że bardzo dobra lokalizacja projektu przy autostradzie będzie gwarantem jego sukcesu. Otwarcie sklepu w centrum Silesia Outlet wpisuje sie również w nasze plany rozwoju w Polsce.

120 sklepów w ofercie Silesia Outlet

W obiekcie na powierzchni blisko 20 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 120 salonów znanych i cenionych marek odzieżowych oraz obuwniczych, dostępnych zawsze co najmniej 30 proc. taniej niż w regularnych galeriach handlowych. Swoje salony otworzą: Vistula i Wólczanka, Kubenz, Bruno Zinger, Lavard, Lee Cooper, Lee Wrangler, Gee One, Puma, Reebok, Adidas i New Balance, Guess, Umbro i Pierre Cardin oraz  restauracja Olimp i kawiarnia Lodowa Manufaktura Lovit.

Duża zaletą inwestycji jest  doskonała lokalizacja w Gliwicach, tuż przy autostradzie A4 Kraków-Wrocław (węzeł Gliwice-Bojków). W bezpośredniej strefie zasięgu mieszka około 6,5 mln klientów, a istniejące już w sąsiedztwie dwa obiekty retail parku, Auchan i Leroy Merlin, odwiedza rocznie około 4,5 mln osób. Prace budowlane rozpoczną się w II połowie 2017 roku, a otwarcie zaplanowano na rok 2018.

6B47 Poln to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro. Główny inwestor spółki 6B47 Real Estate Investors AG jest jednym z współwłaścicieli znanego obiektu outletowego zlokalizowanego niedaleko Wiednia – Fashion Outlet Parndorf.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od blisko 14 lat  świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.

Wszystkie projekty spółki BOIG zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2017 CEE Edition na stoisku 4.4

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn