Spar International: sprzedaż detaliczna w Europie Wschodniej wzrosła o 6,5 proc.

Spar International osiągnął w 2016 r. sprzedaż w wysokości 33,1 mld euro, dzięki silnemu wzrostowi sprzedaży w Europie i ekspansji na nowych oraz rozwijających się rynkach.

Wyniki sprzedaży detalicznej Spar International, sieci obecnej w 44 krajach na całym świecie, zostały ogłoszone podczas 62. Kongresu Spar International, który miał miejsce na Gran Canarii. Grupa ogłosiła wzrost sprzedaży na poziomie 4,5 proc.

Dyrektor Zarządzający Spar International, Tobias Wasmuht, podkreślił podczas wydarzenia, że wzrost był połączeniem organicznego wzrostu rok do roku, akwizycji na poszczególnych rynkach i strategicznej ekspansji na nowych rynkach. Marka Spar na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach nadal jest partnerem numer 1 dla wiodących niezależnych detalistów w różnych rejonach geograficznych – podkreślił Wasmuht.

Dalsza ekspansja

Sieć detaliczna Spar skupiająca niezależnych detalistów na całym świecie odnotowała silny wzrost na rynkach zachodnioeuropejskich. Sprzedaż w dziewięciu krajach strefy euro wzrosła do 15 mld euro. Sprzedaż detaliczna w Europie Wschodniej wzrosła o 6,5 proc., a w Rosji o 7,7 proc.

Sprzedawca szczególnie angażuje się w projekty w Azji, zwłaszcza na chińskim rynku. Spar ma otworzyć swoje sklepy w Mongolii i na Sri Lance.

W Europie Środkowej i Wschodniej Spar zanotował wzrost sprzedaży o 6,1 proc. W ostatnim czasie zostały przyznane licencje dla partnerów w Białorusi oraz na Ukrainie.

Spar Polska, będący częścią Grupy Kapitałowej Bać-Pol, zwiększyła  liczbę sklepów o 18 w porównaniu do poprzedniego roku i zakończyła rok z 225 placówkami (54,6 tys. mkw.). Wynik sieci na naszym rynku to 185 mln euro sprzedaży (wzrost o ponad 3 proc.). Aktualnie Spar Polska posiada już 238 działających w ramach sieci franczyzowej, przyłączając m.in. silną lokalną sieć A&K z Mielca.

Spar działa obecnie w 44 krajach, a w 12 545 sklepach zatrudnia 350 tys. osób.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn