Leroy Merlin inwestuje w kolejne sklepy

Spółka Leroy Merlin Inwestycje podpisała umowę kupna działki o powierzchni 2,5 ha położonej w gminie Kołobrzeg.

Sklep będzie częścią powstającego kompleksu handlowego położonego pomiędzy obwodnicą miejską Kołobrzegu i budowaną obecnie drogą szybkiego ruchu S6. Otwarcie sklepu jest zaplanowane na I kwartał 2018 roku.

Ekspansja sieci Leroy Merlin

– Widzimy w mieście Kołobrzeg i w całej gminie spory potencjał który będzie rósł w ciągu najbliższych lat w związku ze zwiększeniem atrakcyjności turystycznej polskiego wybrzeża i poprawą warunków komunikacyjnych w związku z realizowaną trasą S6 – mówi Rafał Krzepkowski, dyrektor rozwoju w spółce Leroy Merlin.

2017 i 2018 rok to dla spółki Leroy Merlin czas intensywnej ekspansji. W ostatnim czasie sieć powiększyła się o sklep w Pile i w Bełchatowie. Jeszcze w pierwszej połowie tego roku ruszy nowy sklep we Wrocławiu, a kolejny na przełomie 2017 i 2018 roku w Wołominie, gdzie na powierzchni 8 tys. mkw. znajdować się będzie trzynaście działów handlowych z produktami dla domu i ogrodu.

Otwarcie nowego sklepu to dla mnie osobiście wielka przygoda. Powiat wołomiński jest wyjątkowym miejscem, które w ostatnich latach rozwija się w szybkim tempie. Z roku na rok przybywa tu mieszkańców, rozwija się biznes oraz poprawia się jakość życia. Nie wyobrażam sobie, żeby w takim mieście zabrakło sklepu Leroy Merlin i cieszę się, że to ja będę mógł kształtować ofertę produktów i usług dla lokalnej społeczności. Już nie mogę doczekać się, kiedy wraz z moim zespołem otworzymy sklep i zaprosimy pierwszych klientów – mówi Mariusz Grzybowski, Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Wołomin.

100 sklepów Leroy Merlin do końca 2025 roku

Docelowo w planach spółki jest posiadanie 100 punktów handlowych do końca 2025 roku.

Przypomnijmy, Leroy Merlin to sieć sklepów budowlano-dekoracyjnych (DIY). Obecnie działa ponad 50 sklepów stacjonarnych, sklep internetowy leroymerlin.pl oraz portale oferia.pl i domzpomysłem.pl. Tylko w 2016 roku sieć powiększyła się o sześć sklepów wielkopowierzchniowych.

Spółka rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. Od 1979 jest stowarzyszona z rodzinną grupą finansową Association Familiale Mulliez (AFM). W 2006 r. z firm branży budowlanej, które należały do AFM, utworzono ADEO. Firma Leroy Merlin rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl