W Chodzieży ruszyła budowa centrum handlowego

W Chodzieży, w miejscu byłej fabryki Porcelitu, trwają już prace przy budowie centrum handlowego Vendo Park. Obiekt ma być gotowy pod koniec przyszłorocznych wakacji.

Jak zapewnia inwestor, firma Trei Real Estate, w obiekt mają zostać wkomponowane mury po średniowiecznym zamku Grudzińskich.

Vendo Parki są dedykowane dla miast o liczbie mieszkańców powyżej 20 tys. W tych miastach brakuje często nowoczesnej przestrzeni handlowej. W Polsce jest ok. 200 miast, które temu odpowiada.

W planach kilkadziesiąt parków handlowych

Główną działalnością Trei Real Estate Polska, jest budowa, komercjalizacja i zarządzanie parkami handlowymi typu convenience w Polsce, Czechach i na Słowacji pod marką Vendo Park. Pierwszy Vendo Park powstał w Nysie, w 2013 roku, a obecnie Trei Real Estate Polska posiada cztery obiekty m.in. w Chełmie, Milanówku, Skierniewicach i Mińsku Mazowieckim oraz 4 w na etapie budowy.

Docelowo Trei Real Estate planuje w Polsce budowę kilkadziesiąt parków handlowych. Poza rozwojem parków handlowych, spółka jest też właścicielem ponad stu marketów Biedronka. Trei Real Estate należy do niemieckiej grupy kapitałowej Tengelmann, która posiada 150 lat doświadczenia w branży handlowej i jest właścicielem sieci OBI, KiK czy Kaiser’s.

Vendo Parki nie tylko w Polsce

Trei Real Estate Poland Sp. z o.o. intensywne rozwija tempo ekspansji i zabezpiecza nowe grunty pod budowę obiektów handlowych pod nazwą Vendo Park. Firma wyznaczyła sobie bardzo ambitne cele na kolejne miesiące, obecnie pracuje nad 11 projektami zlokalizowanymi w różnych częściach kraju. Działania ekspansyjne koncentrują się nie tylko na projektach zlokalizowanych w otoczeniu prężnie rozwijających się osiedli mieszkaniowych, lecz także stanowiących precyzyjne uzupełnienie istniejącej już propozycji handlowej najbliższej dzielnicy.

Spółka Trei Real Estate działa w Niemczech oraz pięciu innych europejskich krajach. Pod marką Vendo Park przedsiębiorstwo z siedzibą w Mülheim an der Ruhr projektuje, buduje i wynajmuje centra handlowe w Czechach, Słowacji i Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl