Napollo przejmuje obiekt handlowy w Poznaniu

Centrum handlowe Promienista, Poznań

Inwestor i deweloper Napollo zakupił od firmy Piotr i Paweł działające od  niemal 20 lat centrum handlowo – usługowe przy ul. Promienistej 160 w Poznaniu. Obiekt zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części Poznania, w dzielnicy Grunwald, w sercu blisko 15-tysięcznego Osiedla Kopernik. Napollo planuje modernizację zakupionego centrum w ciągu najbliższych lat.

– Zakup centrum handlowo–usługowego w Poznaniu to przykład konsekwentnie realizowanych działań Napollo opartych  na rozwoju w segmencie obiektów – centrów i parków handlowych – typu convenience oraz ekspansji w kluczowych, z punktu widzenia komercyjnego, regionach kraju jak Mazowsze, Dolny Śląsk czy Wielkopolska – mówi Katarzyna Rzetecka, członek zarządu Napollo.

Centrum handlowo – usługowe przy ul. Promienistej 160, o powierzchni najmu blisko 5,3 tys. mkw.,  jest prawie w 100 proc. skomercjalizowane. Główny najemca to jeden z największych w Polsce supermarketów spożywczo-przemysłowych „Piotr i Paweł”, który zajmuje 3,9 tys. mkw. W centrum działają również Rossmann, salon Yes, salony odzieżowe i obuwnicze, a także dostępne są usługi, w tym bank, optyk, apteka, pralnia, fotograf, kwiaciarnia oraz restauracja. Obiekt posiada parking naziemny oraz podziemny, w którym funkcjonuje myjnia samochodowa. Napollo planuje modernizację obiektu oraz jego ewentualną rozbudowę w ciągu najbliższych lat.

Plany rozwoju Napollo

– W najbliższych 3 latach portfel projektów komercyjnych firmy wzrośnie do ponad 100 tys. mkw. GLA, w większości poprzez realizację nowych projektów, ale nie wykluczamy, jak pokazuje przykład centrum przy ul. Promienistej czy Parku Galaktyka we Wrocławiu, zakupu istniejących, dobrze funkcjonujących obiektów z potencjałem do przyszłej modernizacji czy rozbudowy. Centrum w Poznaniu to drugi projekt Napollo w Wielkopolsce – wiosną przyszłego roku zaplanowane jest otwarcie Galerii Piastovej w Gnieźnie – dodaje Katarzyna Rzetecka.

– Centrum Piotr i Paweł Promienista to miejsce z tradycjami handlowymi, w którym od lat prowadzimy jeden z pierwszych supermarketów sieci. W styczniu 2018 roku przypada 20-ta rocznica otwarcia obiektu dla klientów i przyszedł czas na zmiany. Wierzymy, że centrum handlowe Piotr i Paweł Promienista dzięki Napollo, doświadczonemu developerowi i zarządcy licznych centrów handlowych,  z którym współpracujemy również przy innych projektach, w najbliższym czasie zyska nową, atrakcyjną odsłonę. Pragniemy w tym miejscu podkreślić, że lokalizacja naszego supermarketu przy Os. Kopernika pozostaje dla nas, jako sieci, kluczowa i  gorąco zapraszamy obecnych oraz potencjalnych klientów na zakupy – informuje Ewa Aleszczyk-Kalinowska, rzecznik sieci.

Piotr i Paweł to polska sieć supermarketów, licząca obecnie 147 supermarketów w całej Polsce. Sieć osiąga rocznie ponad  2 miliardy obrotu, obsługując 5 mln klientów miesięcznie.  Piotr i Paweł zatrudnia w centrali, sklepach i magazynach logistycznych około 5 tys. osób.

Napollo jest inwestorem i deweloperem projektów handlowych i mieszkaniowych. Prowadzi działalność inwestycyjną w całym kraju. Jest właścicielem centrum handlowego Galeria Renova w Warszawie, Galerii Grodovej w Grodzisku Mazowieckim oraz Galerii Piastovej w Gnieźnie, która zostanie otwarta w I kw. 2018 r. Obecnie rozwija w całym kraju nowy format obiektów handlowych typu convenience pod wspólną marką N-Park, która zastąpiła wcześniejsze Centra Zakupów. N-Parki powstają w centrach miast do 100 tys. mieszkańców oraz dużych osiedli aglomeracji. Pierwszy N-Park został uruchomiony w tym roku we Wrocławiu. Kolejne obiekty pod tą marką powstaną w 2018 r. w Warszawie, na granicy Starej Iwicznej i Piaseczna w aglomeracji warszawskiej oraz we Wrocławiu, przy ul. Maślickiej.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY