Empik skraca czas realizacji zamówień

Empik wdraża system PSIwms (warehouse management system), który usprawni procesy logistyczne związane z prowadzeniem sprzedaży w modelu omnichannel.

Empik od lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju między innymi poprzez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych na styku świata offline, online i mobile. Jakość obsługi klienta i sprawna logistyka są dla firmy kluczowymi obszarami w budowaniu i realizowaniu strategii rozwoju.

– Dynamiczny wzrost sprzedaży i wprowadzanie rozwiązań omnichannelowych skłoniły nas do poszukiwania narzędzia wspierającego zarządzanie procesami logistycznymi – podkreśla Wiesław Majewski, Członek Zarządu Empiku odpowiedzialny za logistykę. – To optymalne rozwiązanie dla tak dużej organizacji z dalszymi dobrymi perspektywami wzrostu biznesu – dodaje Wiesław Majewski.

Logistyka w modelu omnichannel

W wyniku analizy ofert i rozmów z dostawcami rozwiązań klasy WMS, Empik zdecydował się na wdrożenie systemu zarządzania magazynem firmy PSI. System PSIwms będzie obsługiwał procesy logistyczne pochodzące z trzech kanałów sprzedażowych: e-commerce, retail oraz B2B.

– Nasi klienci decydując się na system informatyczny do zarządzania magazynem oczekują nie tylko innowacyjnego oprogramowania, ale także solidnego wdrożenia i wsparcia w budowaniu przewagi konkurencyjnej w formie partnera strategicznego. Zaawansowane algorytmy matematyki wyższej systemu PSIwms pozwalają optymalizować złożone procesy logistyczne, a doświadczenie firmy PSI jest gwarancją udanego wdrożenia. Bardzo się cieszymy, że system PSIwms będzie wspierał rozwój logistyki firmy Empik – mówi Piotr Picyk, Dyrektor Sprzedaży PSI Polska.

PSIwms zoptymalizuje procesy logistyczne Empiku, przyczyniając się do zwiększenia wydajności, skrócenia czasu realizacji zleceń oraz usprawnienia planowania zasobów, a w efekcie do zwiększenia efektywności łańcucha dostaw. Umowę podpisano w grudniu 2017 roku, a czas realizacji projektu zaplanowany jest na dwa lata.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

PARTNER MIESIĄCA RETAILNET.PL

Nowa Stacja, wszystko w jednym miejscu.

Nowa Stacja w Pruszkowie to nowoczesne centrum, które doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnych konsumentów.