Helios otworzy 5 nowych kin wielosalowych

Warszawa, Pabianice, Legionowo, Gdańsk i Katowice będą nowymi miastami w portfolio sieci Helios. Na 2018 rok zaplanowano otwarcie pięciu nowych kin.

Należąca do Grupy Agora sieć Helios skupia swoją działalność głównie w miastach średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Trójmieście i we Wrocławiu.

Ekspansja kin

Zgodnie z zapowiedziami w tym roku kina sieci Helios pojawią się także w pięciu kolejnych lokalizacjach. W warszawskim Blue City powstanie 8-salowe kino na 1,5 tys. miejsc, w galerii Gondola w Legionowie – o połowę mniejsze (4 ekrany, 600 miejsc). W katowickiej Galerii Libero kino Helios będzie miało z kolei 8 sal na 1,4 tys. miejsc, a w kompleksie handlowym Forum Gdańsk – 9 sal na 1,3 tys. miejsc.

Na liście otwarć jest także Tkalnia w Pabianicach, gdzie otwarte zostanie 4-salowe kino na 600 miejsc. – Bardzo cieszę się, że udało nam się wypracować model mniejszego, 4-salowego kina, dzięki któremu tworzymy nowoczesne multipleksy także w mniejszych miastach – w rozbudowywanych lub modernizowanych galeriach – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci kin Helios.

Helios to największa w Polsce sieć kin wielosalowych – posiada 44 obiekty, w których znajduje się 241 ekranów i ponad 49 tys. miejsc.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.