Trei Real Estate zapowiada nowe Vendo Parki w Polsce

Trei Real Estate Poland – wystawca Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards – dla Retailnet.pl przedstawił plany rozwoju i nowych inwestycji w Polsce. Firma zamierza w przeciągu kilku lat otworzyć w Polsce ponad 40 parków handlowych pod szyldem Vendo Park. Obiekty mają powstać zarówno w miastach wojewódzkich jak i mniejszych miejscowościach.

Do tej pory firma Trei Real Estate otworzyła 7 Vendo Parków w Polsce m.in. w Łodzi, Skierniewicach, Świdnicy, Chełmie, Milanówku, Mińsku Mazowieckim i Nysie. Aktualnie w budowie są dwa obiekty handlowe, w Dąbrowie Górniczej i Chodzieży. Vendo Park Dąbrowa Górnicza powstanie na działce o powierzchni 2,4 ha przy ul. Katowickiej, w sąsiedztwie istniejącego hipermarketu Auchan. Powierzchnia najmu to 7 tys. mkw., w której znajdzie się 12 sklepów z najemcami z branży spożywczej, odzieżowej i produktami dla domu. Przed obiektem, w trosce o zmotoryzowanych klientów, zaplanowano 187 miejsc parkingowych. Obok Vendo Parku, od grudnia 2017, uruchomiona została stacja benzynowa BP, a w kolejnym etapie powstanie również restauracja Mc’Donalds. Aby ułatwić klientom dojazd do parku handlowego, deweloper zlecił przebudowę pobliskiego układu dróg. Klienci będą mogli zrobić zakupy w tym obiekcie w pierwszej połowie 2018 r.

Budowa drugiego obecnie realizowanego Vendo Park w Chodzieży rozpoczęła się w połowie listopada 2017 r., a otwarcie zaplanowano w sierpniu 2018 r. W tym dwudziestotysięcznym mieście obiekt będzie wkomponowany w mury po średniowiecznym zamku i powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie istniejącego sklepu Lidl. Na powierzchni najmu ok 4 tys. mkw. zaplanowano 12 sklepów.

Co dwa miesiące nowy obiekt

Trei Real Estate ma bardzo dynamiczne plany rozwoju swoich Vendo Park w Polsce. – Od 2018 r. zamierzamy otwierać Vendo Park średnio co dwa miesiące, co oznacza minimum sześć obiektów w skali roku. W tym roku planujemy kupić 7 nowych działek pod budowę obiektów handlowych na terenie całego kraju i otworzymy parki handlowe w Łodzi oraz w Bytowie, Władysławowie, Dąbrowie Górniczej i Chodzieży. Zależy nam na tym, aby każdy nasz park handlowy był atrakcyjny dla klientów i najemców. Dbamy, aby klienci mieli wygodny dojazd i łatwy dostęp do sieci handlowych, ponieważ dzięki temu najemcy mają wysoki footfall. Z tego względu, jeżeli jest taka potrzeba to przebudowujemy drogi wewnętrzne i dojazdy z głównych dróg do naszych obiektów handlowych – mówi Jacek Wesołowski, członek zarządu Trei Real Estate Polska.

Główną działalnością Trei Real Estate Polska, jest budowa, komercjalizacja i zarządzanie parkami handlowymi typu convenience w Polsce, Czechach i na Słowacji. Trei Real Estate należy do niemieckiej grupy kapitałowej Tengelmann, która posiada 150 lat doświadczenia w branży handlowej i jest właścicielem sieci OBI, KiK czy TeDI.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.