scf-2018-exhibition-awards-neinver-wystawca
Factory Kraków

Neinver kontynuuje wzrost sprzedaży oraz liczby klientów w całym europejskim portfolio centrów outlet. W 2017 roku, wartość sprzedaży osiągnęła poziom 917 mln euro,  co stanowi wzrost o 5 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. 15 centrów outlet w Polsce, Hiszpanii, Francji, Niemczech i Włoszech odwiedziło łącznie 41,7 miliona klientów.

Neinver jest europejską firmą, specjalizującą się w inwestycjach na rynku nieruchomości, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. To drugi, największy w Europie operator centrów outlet, a także lider tego sektora w Hiszpanii i Polsce.

W portfolio centrów outlet, zarządzanych przez Neinver, znajduje się 800 czołowych marek lokalnych i światowych. W minionym roku, firma zawarła ponad 350 kontraktów leasingowych.

Poziom najmu w europejskich centrach outlet na koniec roku wyniósł ponad 96 proc. Neinver zanotował średni wzrost sprzedaży na poziomie 5 proc. w ciągu 12 miesięcy 2017 roku.

– Stabilny wzrost w obiektach o ugruntowanej pozycji rynkowej jak również pozytywne wyniki nowych centrów w portfolio, podkreślają wartość unikalnego modelu zarządzania aktywami Neinver w tej mocno konkurencyjnej branży – mówi Carlos González, Managing Director Neinver.

– Koncentrujemy się na efektywnej współpracy z najpopularniejszymi markami na rynku i tworzeniu jak najlepszych doświadczeń zakupowych, by zapewnić wyjątkowe połączenie wysokiej jakości zakupów, stylowej architektury, wspaniałej atmosfery oraz dobrej oferty rozrywkowej i gastronomicznej. To wpływa na zwiększenie wartości naszych centrów oraz wzrost wszystkich ważnych wskaźników – dodaje. – Kluczowym elementem naszej strategii stała się turystyka zakupowa, dlatego rozbudowujemy sieć centrów w strategicznych europejskich enklawach turystycznych – podsumowuje Carlos González.

Strategia wzrostu

Neinver prowadzi obecnie nowe projekty outletowe na różnych etapach zaawansowania, o łącznej powierzchni handlowej ponad 74 tys. mkw., w ważnych lokalizacjach turystycznych z dużym potencjałem rozwojowym. Dzięki prowadzonej ekspansji firmy, Neinver wzbogaci swoje portfolio o kolejne 430 sklepów.

– W nadchodzącym roku planujemy dalszy rozwój naszej międzynarodowej platformy outletowej, dzięki otwarciu centrum Prague The Style Outlets, rozpoczęciu drugiej fazy rozbudowy Halle Leipzig The Style Outlets w Niemczech, a także wmurowaniu kamienia węgielnego Amsterdam The Style Outlets. Ponadto pracujemy nad powstaniem Centrum Alpes The Style Outlets, zlokalizowanym w pobliżu granicy ze Szwajcarią:  pomiędzy Genewą (oddaloną o 25 minut jazdy), a Lyonem. Obszar oddziaływania nowego outletu obejmować ma 5,3 miliona osób. Otwarcie obiektu planujemy na 2020 rok – mówi Carlos González.

W Polsce w 2017 roku, cztery centra outlet Factory, zarządzane przez Neinver, zwiększyły sprzedaż o 5 proc. Odwiedziło je ponad 12,3 miliona klientów. To był rok, w którym całe polskie portfolio centrów outlet poddane zostało gruntownej renowacji, włączając w to budowę nowoczesnej strefy restauracyjnej w Factory Kraków, której otwarcie zaplanowano na marzec 2018 roku.

Firma Neinver jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.