Sieć restauracji Salad Story zyskuje kapitał na rozwój

Sieć restauracji Salad Story, lider rynku fast casual w zakresie zdrowej żywności w Polsce, pozyskała inwestora mniejszościowego – Movens Capital, który dokapitalizował spółkę kwotą kilku milionów złotych.

Salad Story to sieć restauracji szybkiej obsługi, w których serwowana jest zdrowa żywność. Salad Story powstała w 2007 roku i liczy obecnie 33 lokale (w tym 9 działających na zasadzie franczyzy). Od października 2015 roku firmą samodzielnie zarządza Anna Krajewska i od tego momentu Salad Story przeszło szereg zmian, które pozwoliły na unowocześnienie konceptu i dotarcie do szerszej grupy klientów. We wrześniu 2017 roku Anna Krajewska powołała do życia drugi brand: WrapMe! by Salad Story, który liczy obecnie 3 lokalizacje (warszawskie Złote Tarasy i Galeria Mokotów oraz nowa wrocławska galeria Wroclavia) i ma zakontraktowane kolejne otwarcia. Wraz z początkiem 2018 roku sieć pozyskała mniejszościowego udziałowca – spółkę Movens Capital, która dokapitalizowała Salad Story kwotą kilku milionów złotych.

Więcej lokalizacji

– Przez ostatnie dwa lata przeszliśmy rebranding sieci obejmujący nie tylko logotyp, ale przede wszystkim rozpoczynając proces zmiany wystroju wszystkich lokali oraz zmieniliśmy strukturę naszego menu, wprowadzając do niego więcej sycących potraw oraz ciekawych składników. Równolegle własnym nakładem udało nam się otworzyć 6 placówek własnych i 1 franczyzową oraz uruchomić drugi koncept WrapMe! od razu z 3 prestiżowymi lokalizacjami. – mówi Anna Krajewska, Prezes Zarządu spółki zarządzającej restauracjami. – Pozyskanie inwestora było naturalnym kolejnym krokiem w rozwoju sieci, który pozwoli nam ten rozwój dodatkowo przyspieszyć i jeszcze bardziej unowocześnić koncept w wielu obszarach – dodała Anna Krajewska.

– Zdecydowaliśmy się wesprzeć kapitałowo Salad Story z uwagi na atrakcyjność koncepcji biznesowej, silną markę i perspektywy dalszego dynamicznego rozwoju. Trendy rynkowe jednoznacznie wskazują na rozwój sektora zdrowej żywności w Polsce, za czym nie nadążają inne koncepty gastronomiczne w obszarze fast casual, szczególnie w galeriach handlowych, których nasycenie wciąż nie osiągnęło optymalnego poziomu. – mówi Łukasz Pawłowski, partner zarządzający Movens Capital.

33 restauracje ze zdrową żywnością

Salad Story to sieć restauracji szybkiej obsługi, w których serwowana jest zdrowa żywność: sałatki przygotowywane na zamówienie gości, aromatyczne sosy na bazie oliwy lub jogurtu, sezonowe zupy kremy, ciepłe lunchowe wrapy, hot boxy na bazie kaszy, ryżu lub makaronu oraz świeżo wyciskane soki. Goście restauracji mają także do wyboru aż 50 naturalnych składników, z których mogą tworzyć zdrowe własne kompozycje.

– Naszą misją jest udowodnienie Polkom i Polakom, że zdrowe jedzenie może być nie tylko łatwo i szybko dostępne, ale przede wszystkim może wspaniale smakować. Dlatego wszystkie dressingi, zupy czy marynaty przygotowujemy codziennie z samych naturalnych składników, bez żadnych konserwantów i polepszaczy smaku. Naturalne i świeże składniki oraz oryginalne receptury są gwarancją najwyższej jakości potraw i doskonałego smaku. Wkładamy w to dużo serca, bo kochamy naturalne i świeże jedzenie w miejskim stylu. – zapewnia Anna Krajewska, Prezes Zarządu spółki zarządzającej restauracjami.

Przypomnijmy, marka WrapMe! by Salad Story jest nominowana do nagrody Retailers’ Awards 2018 w kategorii F&B Newcomer.

Facebook
LinkedIn

PARTNERZY PORTALU

Informacje partnerów portalu

Najnowsze informacje

Scroll to Top