W Chrzanowie powstanie nowy obiekt handlowy

Galeria Metro to nowy kompleks handlowo-usługowy, który ma powstać przy ulicy Balińskiej w Chrzanowie. Budowa inwestycji ruszy w drugiej połowie bieżącego roku, a otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2019 roku. Za realizację inwestycji odpowiada Metropolitan Investment S.A.

Obiekt zostanie zaprezentowany podczas Shopping Center Forum 2018 Exhibition&Awards na stoisku BOIG nr 2.4

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji została poprzedzona szczegółowymi badaniami potrzeb mieszkańców miasta. Ponad połowa z nich mówi zdecydowane „tak” dla nowej galerii w mieście, dostrzegając w niej nie tylko nową przestrzeń handlowo-usługową i rekreacyjną, ale także nowe miejsca pracy.

Oferta handlowo-usługowa Galerii Metro

Doskonała analiza specyfiki danego miasta, potencjału i nawyków zakupowych klientów pozwala dostosować ofertę realizowanych przez nas obiektów handlowych zarówno dla inwestorów, najemców, jak i społeczności lokalnej. Inwestycja w Chrzanowie ma spełniać większość bieżących potrzeb mieszkańców miasta, stać się dla nich nie tylko atrakcyjną przestrzenią do codziennych zakupów, ale także miejscem rozrywki i spędzania wolnego czasu – mówi dla Retailnet Łukasz Włodarczyk, Prezes Metropolitan Investment S.A.

Projekt Galerii Metro Chrzanów zakłada trzy kondygnacje o łącznej powierzchni użytkowej blisko 14 tys. mkw. W ramach projektu powstanie 60 lokali usługowych, w tym sklepy, punkty gastronomiczne i usługowe, a także market spożywczy. W nowym centrum handlowym znajdzie się także wielosalowe kino o powierzchni ponad 1 tys. mkw., klub fitness oraz duża strefa dziecięca.

Zlokalizowanie obiektu w niedalekiej odległości od ścisłego centrum Chrzanowa, przy głównych szlakach komunikacyjnych, zapewni wygodny dojazd mieszkańcom miasta, jak i okolicznych miejscowości: Trzebini, Libiąża oraz Babic. Planowana przebudowa skrzyżowania ul. Skorupki z północno-wschodnią obwodnicą miasta, dodatkowo ułatwi dojazd do inwestycji. W ramach inwestycji powstaną także 2 nowe przystanki autobusowe, a na zmotoryzowanych klientów czekać będzie blisko 310 miejsc parkingowych. Strefa dojazdu do 10 minut obejmie całe miasto, natomiast mieszkańcy Jaworzna, Trzebini, Krzeszowic czy Libiąża dotrą tu w zaledwie 20-30 minut.

Dzięki obecności wielofunkcyjnego obiektu miasto otrzyma nie tylko nową przestrzeń handlowo-usługową, ale także bardzo wymierne zyski – wpływy z podatków od nieruchomości oraz wynagrodzeń zatrudnionych pracowników zasilą miejski budżet o kwotę około 2 mln zł. rocznie.

Najemcy zainteresowani wynajmem lokali w Galerii Metro

Nowoczesna galeria handlowa w Chrzanowie z pewnością przyczyni się do rozwoju miasta. Centra handlowe, usytuowane w nich sklepy i punkty usługowe stają się niejednokrotnie największym pracodawcą w okolicy. W przypadku Galerii Metro tylko przy budowie centrum i zagospodarowaniu terenu wokół obiektu znajdzie zatrudnienie ok. 1 tys. osób z Chrzanowa i okolic, kolejne 0,5 tys. stanowić będą pracownicy sklepów czy firm odpowiedzialnych za utrzymanie porządku i bezpieczeństwo obiektu. Potencjał dla rozwoju swoich biznesów w czterdziestotysięcznym Chrzanowie dostrzegli także retailerzy – jeszcze przed rozpoczęciem budowy najemcy deklarują zainteresowanie wynajęciem 90 proc. lokali –  mówi Wojciech Cieślak, prezes BOIG.

Galeria Metro realizowana jest przez Metropolitan Investment S.A., pierwszy w Polsce zespół prowadzący projekty inwestycyjno – deweloperskie na rynku nieruchomości dochodowych dla klienta indywidualnego. Firma oferuje unikalne i skuteczne rozwiązania na rynku nieruchomości poprzez projektowanie, budowę, komercjalizację i zarządzanie ukończonymi projektami. Obiekty handlowe Metropolitan Investment z powodzeniem funkcjonują już w Białej Podlaskiej, Wiśle i w Świeciu.

Za koncepcję komercyjną oraz najem powierzchni obiektu odpowiada The Blue Ocean Investment Group (BOIG). Grupa BOIG od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych. Grupa świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie property consultingu, project management, tenants coordination, investment consulting i marketing.

Galeria Metro, Chrzanów
Galeria Metro, Chrzanów
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.