Leroy Merlin rozwija zakres usług

Do centrów handlowych, które w ramach usług transportowych oferują carsharing dołączyła sieć sklepów Leroy Merlin. Współpraca w fazie początkowej obejmuje trzy lokalizacje – sklep w Wołominie, Warszawie przy Alejach Jerozolimskich oraz w Rumi. Leroy Merlin przeznaczył specjalną przestrzeń parkingową nie tylko pod samochody osobowe, lecz także pod usługę aut dostawczych.

– Oferujemy naszym klientom produkty umożliwiające budowę, wyposażenie, remont czy modernizację domu lub mieszkania oraz kompleksowe usługi od projektu po montaż, w tym także usługi transportowe. Jesteśmy przekonani, że usługa najmu aut na minuty uzupełnia naszą tradycyjną ofertę. Klient zyskuje możliwość wyboru czasu dostawy zgodnie ze swoimi potrzebami – wyjaśnia Krzysztof Nasiadka Dyrektor Sklepu Leroy Merlin Rumia.

Leroy Merlin udostępnia usługę carsharingu

W ramach współpracy sklepy Leroy Merlin udostępniły dziesięć miejsc parkingowych dla pojazdów TrafiCargo oraz sześć dla pojazdów Traficara: w Wołominie TrafiCargo i Traficar mają po dwa miejsca parkingowe, zaś w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich i w Rumii są to cztery miejsca dla TrafiCargo oraz po dwa dla samochodów z floty Traficara. Miejsca są oznakowane w charakterystycznych kolorach marki, czyli na fioletowo. Miejsca dla usługi aut dostawczych oraz aut osobowych są zlokalizowane obok siebie, tak aby klient miał możliwość kompleksowego skorzystania z usługi. Kiedy po odwiezieniu zakupów zwróci samochód dostawczy pod sklepem, będzie mógł wrócić do domu traficarem osobowym.

Opłaty za korzystanie z usługi są takie same – 80 groszy za kilometr, 50 groszy za minutę jazdy i 10 groszy za minutę postoju. Jedyna różnica polega na tym, że TrafiCargo działa w modelu parkowania „z punktu A do punktu A”, a więc po wyładowaniu zakupów wypożyczony samochód należy odstawić na specjalnie oznakowane miejsce przed sklepem skąd został wynajęty. Do wynajęcia pojazdu zarówno w ramach Traficara, jak i TrafiCargo wystarczy prawo jazdy kategorii B. Kalkulację kosztów przejazdu można sprawdzić na stronie www: www.traficar.pl/fees

– Dzięki współpracy z sieciami handlowymi jesteśmy jeszcze bliżej potrzeb naszych użytkowników. Cieszymy się, że do grona naszych partnerów dołącza sieć popularnych sklepów z produktami do wyposażenia wnętrz. Dzięki naszej współpracy zarówno klienci Leroy Merlin, jak i nasi użytkownicy zyskają wygodny środek transportu dla swoich zakupów – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.

Carsharing z aplikacją w smartfonie

Nowoczesna i intuicyjna aplikacja w smartfonie pozwala na szybką lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, a użytkownik może go zarezerwować w dowolnym momencie. Usługa została uruchomiona na rynku polskim w październiku 2016 r. w Krakowie. Od czerwca 2017r. jest dostępna w Warszawie, od października 2017r. we Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, a od marca 2018 r. również na Śląsku. Firma oferuje również usługę dostawczych aut na minuty pod marką TrafiCargo, która działa w systemie zamkniętym „z punktu A do punktu A”. Można z niej skorzystać pod sklepami IKEA w całej Polsce, w wybranych lokalizacjach sieci Castorama w Poznaniu, Krakowie i Warszawie oraz przy wybranych sklepach sieci Leroy Merlin w Warszawie, Wołominie i Rumii.

60 sklepów Leroy Merlin

Obecnie w Polsce funkcjonuje 60 sklepów Leroy Merlin, które oferują produkty i usługi do budowy, modernizacji, wyposażenia domu i mieszkania. Co roku polskie sklepy Leroy Merlin odwiedza ok. 30 mln klientów, a więc można założyć, że w każdym polskim domu znajduje się przynajmniej jeden produkt kupiony w Leroy Merlin. Oferta sklepów Leroy Merlin to około 100 tys. produktów w 5 kategoriach: Budowa: materiały budowlane i wykończeniowe Technika: narzędzia, klimatyzacja, ogrzewanie, elektryczność, Projekt: wszystko co niezbędne do wykończenia domu wewnątrz, Dekoracje: lampy, tkaniny, dywany, oświetlenie, artykuły dekoracyjne Ogród: rośliny, meble i akcesoria ogrodowe, narzędzie itp.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl