Immofinanz: szereg umów leasingowych w ramach portfela nieruchomości w Polsce

Tarasy Zamkowe, Immofinanz

Austriacki inwestor Immofinanz podpisał od początku br. roku umowy najmu w ramach swojego portfela nieruchomości handlowych zlokalizowanych na terenie Polski na łącznie 7,5 tys. mkw. Immofinanz jest wystawcą Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Podpisane kontrakty dotyczą zarówno nowych najemców, którzy otworzyli lub otworzą w najbliższym czasie swoje sklepy w jednym z obiektów Immofinanz, jak i przedłużenia aktualnych najmów. Część „retailową” inwestora w Polsce tworzą parki handlowe Stop Shop oraz centra handlowe VIVO! wraz z lubelskimi Tarasami Zamkowymi.

Immofinanz rozwija portfel handlowy

Immofinanz posiada aktualnie w Polsce jedenaście nieruchomości handlowych, o łącznej powierzchni ponad 147 tys. m kw., co stanowi 19,3 proc. całkowitego portfela firmy w tym sektorze. W jego skład wchodzą parki handlowe Stop Shop w Legnicy, Żarach, Świnoujściu, Kętrzynie, Szczytnie, Włocławku i Mławie jak również centra handlowe VIVO! Piła, VIVO! Stalowa Wola, VIVO! Krosno oraz Tarasy Zamkowe.

Wśród 24 umów, które zostały podpisane w omawianym okresie wyróżnić można między innymi te dla Tarasów Zamkowych z nowymi najemcami, w tym z marką Smyk (ponad 600 mkw.) czy Leopark (prawie 650 mkw.) oraz umowę powiększenia sklepu CCC (aktualnie łącznie ponad 900 mkw.), jak również nową umowę zwiększającą powierzchnię sklepu Martes Sport dla VIVO! Piła (prawie 1,2 tys. mkw.) czy przedłużenie umowy z Kik w Stop Shop Mława (prawie 500 m kw.) oraz Bytom w VIVO! Stalowa Wola (ponad 100 mkw.).

– Poziom wynajęcia całego naszego polskiego portfela handlowego kształtuje się aktualnie na poziomie 98,3 proc. Na tak dobry wynik wpływ ma wiele czynników, w tym dobrze dopasowana oferta do aktualnych oczekiwań najemców, dobre lokalizacje naszych nieruchomości jak również międzynarodowa rozpoznawalność marek VIVO! czy Stop Shop – komentuje Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz. – Naszym zamiarem jest by nadal rozwijać portfel handlowy Immofinanzw Polsce – dodaje.

Co więcej w dwóch obiektach Immofinanz realizuje aktualnie prace deweloperskie związane z ich rozbudową. W przypadku VIVO! Stalowa Wola na powierzchnię 1,750 tys. mkw. wprowadzi się Decathlon. Jego otwarcie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2019 roku. Natomiast w drugim kwartale 2019 roku planowane są pierwsze projekcje filmowe kina Helios w VIVO! Piła (ok 1. tys. mkw.).

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

POLECANE ARTYKUŁY