Pionierskie rozwiązanie Knight Frank. Premiera na SCF 2018

Firma Knight Frank postanowiła uczynić proces wynajmu lokali handlowo-usługowych tak prostym i przejrzystym, jak to możliwe. W tym celu stworzyła innowacyjne narzędzie. Szczegóły nowego rozwiązania zostaną zaprezentowane podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference na stoisku Knight Frank.

– Polska będzie pierwszym rynkiem w Europie, na którym udostępnimy nasze nowatorskie narzędzie. Dzięki niemu, wyszukiwanie i wynajmowanie lokali handlowo-usługowych stanie się znacznie efektywniejsze. Chodzi o to, żeby zaoszczędzić czas i pracę zarówno wynajmujących, jak i najemców. Co ważne, dla tych drugich cały proces, od rozpoczęcia wyszukiwania aż po podpisanie umowy najmu, będzie całkowicie bezpłatny – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Kinga Zabłocka, Senior Leasing Manager w Retail Agency w firmie Knight Frank.

Knight Frank: rewolucja na rynku lokali użytkowych

Na czym polega cała idea? Knight Frank stworzył swoistą bazę dostępnej powierzchni handlowo-usługowej i połączył ją z internetową wyszukiwarką.

– W bazie znajdą się powierzchnie zlokalizowane przede wszystkim w projektach typu mixed-use, ale także lokale oferowane przez właścicieli np. przy ulicach, na parterach biurowców czy budynków mieszkaniowych. Baza będzie oczywiście systematycznie rozszerzana i aktualizowana – wyjaśnia Kinga Zabłocka.

Jak podkreślają twórcy nowego narzędzia, przy jego tworzeniu przyświecał im jeden cel: uczynić proces wynajęcia lokalu możliwie prostym i przejrzystym. Dzięki niemu osoba bądź firma poszukująca lokalu, będzie mogła przeprowadzić wstępną selekcję. Wystarczy sprecyzować powierzchnię, lokalizację i przeznaczenie. To ograniczy konieczność wykonywania licznych telefonów z pytaniami i jeżdżenia po całym mieście w poszukiwaniu idealnego lokalu. Następnie Agenci Knight Frank pokażą wstępnie wybrane lokalizacje i przeprowadzą klienta przez wszystkie procedury związane z wynajmem lokalu. Warto podkreślić korzyść dla najemcy – nie ponosi on opłat za usługę.

– Nowe narzędzie to wygoda i dogodne warunki współpracy dla wszystkich stron, nie tylko najemcy. Z punktu widzenia wynajmującego ważny jest fakt, że oferta lokali dostępna jest online i tym samym dociera do szerszego grona odbiorców. Bierzemy na siebie także promocję tego narzędzia, więc wynajmujący oszczędza na promowaniu lokali. Samo zgłoszenie i zamieszczenie oferty jest darmowe. Wynajmujący płaci prowizję, której wysokość jest ustalana indywidualnie, dopiero w momencie podpisania ostatecznej umowy najmu – podkreśla Kinga Zabłocka.

Knight Frank  to niezależny międzynarodowy doradca w nieruchomościach. Z siedzibą główną w Londynie, Knight Frank zatrudnia ponad 15 000 ekspertów w 418 biurach w 60 krajach. Grupa doradza zarówno indywidualnym właścicielom i kupcom, jak i znaczącym deweloperom, inwestorom i najemcom korporacyjnym.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl