Zaawansowane prace wewnątrz Silesia Outlet

Postępy prac budowlanych centrum wyprzedażowego Silesia Outlet z każdym miesiącem są coraz bardziej widoczne. Dziewięć miesięcy od rozpoczęcia robót, zadaszenie wraz z jego obudową nabierają ostatecznego kształtu. Jesień będzie początkiem prac wykończeniowych. Inwestor – firma 6B47 Poland – zaplanował otwarcie I fazy na wiosnę 2019.

Największe centrum wyprzedażowe na Górnym Śląsku powstaje w Gliwicach przy ul. Rybnickiej.

Outlet stworzy kompleks handlowy z istniejącym już Centrum Handlowym Auchan Gliwice oraz marketem budowlanym Leroy Merlin. Na atrakcyjność centrum Silesia Outlet wpłynie dodatkowo przejście z membranowym zadaszeniem, umożliwiające swobodny ruch między obiektami zarówno klientom Silesia Outlet jak i Centrum Handlowego Auchan Gliwice. Pozwolenie na budowę łącznika inwestor otrzymał we wrześniu 2018.

Silesia Outlet
Silesia Outlet

Generalnym wykonawcą inwestycji jest jedna z czołowych grup budowlanych w Polsce – firma Erbud SA.

– Wykonaliśmy już całość robót żelbetowych i murowych, konstrukcję stalową, dach i obudowę budynku bez warstwy wykończeniowej – mówi Jan Świder, Kierownik Kontraktu, Erbud SA.

– W najbliższym czasie, wewnątrz obiektu będziemy m. in. kontynuowali budowę ścian wydzielających lokale, montowali witryny, będziemy również kontynuować wykonanie instalacji sanitarnych i elektrycznych. Jesienią i zimą czekają nas prace wykończeniowe na elewacji budynku, układanie nawierzchni parkingów i dróg oraz prace wykończeniowe wewnątrz budynku w części socjalnej, ogólnodostępnej oraz na pasażach. W tym okresie najemcy będą prowadzić swoje prace aranżacyjne w lokalach. Wokół budynku, oprócz wspomnianych dróg i parkingów, zaaranżujemy również zieleń – dodaje Jan Świder.

Dwa etapy budowy Silesia Outlet

Projekt Silesia Outlet realizowany jest w dwóch etapach, faza pierwsza to około 70 sklepów o łącznej powierzchni najmu 12 tys. mkw., faza druga to ponad 50 sklepów o łącznej powierzchni 8 tys. mkw. GLA. Centrum dysponować będzie 830 miejscami parkingowymi.

Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.

BOIG zaprezentuje Silesię podczas Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition&Conference.

Silesia Outlet
Silesia Outlet
Silesia Outlet
Silesia Outlet
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.