Wars Sawa Junior w rękach Atrium. Transakcja przejęcia sfinalizowana

Atrium European Real Estate Limited finalizuje transakcję przejęcia warszawskiego kompleksu handlowego Wars Sawa Junior za kwotę 301,5 mln euro. W efekcie tego przejęcia w Polsce i Czechach skoncentrowane jest 84 proc. portfela Spółki, w tym cztery prestiżowe centra handlowe w Warszawie oraz dwa obiekty w Pradze.

– Kompleks Wars Sawa Junior to jeden z najbardziej popularnych kompleksów handlowych w Polsce, o ugruntowanej pozycji oraz rocznej odwiedzalności obiektu i bezpośredniego otoczenia na poziomie ponad 60 milionów osób. Stanowi on fantastyczne uzupełnienie naszego portfela, obejmującego trzy inne nieruchomości w stolicy Polski. Finalizacja przejęcia nastąpiła tuż po ubiegłotygodniowym otwarciu kolejnego etapu rozbudowy i przebudowy warszawskiego centrum handlowego Atrium Promenada – komentuje Liad Barzilai, CEO Grupy Atrium.

– Transakcja ta wpisuje się w naszą strategię podnoszenia jakości aktywów, wzmacniając nasz portfel ukierunkowany równocześnie na najsilniejsze środkowoeuropejskie gospodarki – Polskę i Czechy – oraz na duże centra handlowe o dominującej pozycji w swoich obszarach oddziaływania, zlokalizowane w prężnie rozwijających się obszarach miejskich – dodaje.

Wars Sawa Junior

Kompleks Wars Sawa Junior został wybudowany w latach 70-tych i był pierwszym domem handlowym w Warszawie. Wielokrotnie przechodził przebudowy, rozbudowy i modernizacje. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych obiektów handlowych w Warszawie. Kompleks odnotowuje wysoką liczbą odwiedzających, która przekracza 60 milionów osób rocznie. Oferuje on 26 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni najmu (wśród najemców są m.in. H&M, C&A, CCC, TK Maxx i Zara). Ponadto w kompleksie mieści się kolejne 11 tys. mkw. powierzchni – głównie biurowej i magazynowej.

Atrium European Real Estate

Spółka jest zarejestrowana jako fundusz inwestycyjny zamknięty z siedzibą w Jersey, podlegający Urzędowi Nadzoru Finansowego Jersey (Jersey Financial Services Commission). Spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Wiedniu i na giełdzie Euronext w Amsterdamie. W razie wątpliwości dotyczących zakresu wymogów regulacyjnych mających zastosowanie na podstawie odnośnych przepisów i wpisów w rejestrze, należy uzyskać profesjonalną poradę. Wszystkie inwestycje są objęte ryzykiem. Dotychczasowe wyniki działalności nie stanowią gwarancji zysków w przyszłości. Wartość inwestycji może podlegać fluktuacjom. Dotychczasowe wyniki finansowe nie stanowią gwarancji wyników osiąganych w przyszłości.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl