Duży operator branży meblarskiej wchodzi do Cracovia Outlet

Cracovia Outlet powstaje w centralnej części Krakowa, w ramach kompleksu typu mixed-use. Deweloper chce zagwarantować możliwie najkorzystniejszy miks oferty w tym miejscu, dlatego w bezpośrednim sąsiedztwie powstanie między innymi jeden z największych w Krakowie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych – Agata Meble.

Koncepcja połączenia wszystkich obiektów w ramach jednej strefy wnosi do Krakowa nową jakość. Na pokaźnej powierzchni 15 ha powstanie kompleks handlowy typu mixed-use o łącznej powierzchni blisko 60 tys. mkw. W jego skład wejdą dwa parki handlowe o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. z salonami wyposażenia wnętrz, bogatą ofertą sklepów spożywczych, popularnymi sieciami dyskontowymi i jednym z największych w Krakowie klubów fitness. W ofercie będzie dostępne centrum typu outlet o powierzchni 21 tys. mkw. z zaplanowanymi w dwóch fazach 120 sklepami, całość wzbogaci oferta wielkopowierzchniowego sklepu meblowego Agata Meble. Tak zróżnicowana oferta stwarza możliwość sprawnej i wygodnej realizacji zakupów z różnych kategorii.

– Zależy nam do dostarczaniu klientom najbardziej atrakcyjnych rozwiązań. Inspirujemy się najciekawszymi rozwiązaniami rynkowymi i jesteśmy przekonani, że obecność sklepu Agata Meble rozszerzy i jednocześnie uatrakcyjni możliwości zakupowe, jakie daje przygotowywana przez nas koncepcja handlu w tym miejscu – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

– Rynek krakowski charakteryzuje się dużą dynamiką, dlatego salon Agata, który powstanie w ramach kompleksu Cracovia Outlet, będzie drugim naszym obiektem w tym mieście. Podjęliśmy decyzję o tym, aby powstał on w ramach kompleksu typu mixed-use, ponieważ przychylamy się do opinii, że jest to atrakcyjne rozwiązanie dla mieszkańców Krakowa – komentuje Przemysław Gurban, dyrektor ds. operacyjnych Agata S.A.

Agata Meble w Cracovia Outlet będzie jednym z największych w Krakowie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych

Powstający w ramach kompleksu Cracovia Outlet salon Agata Meble będzie jednym z największych w Krakowie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych.

– Powierzchnia zabudowy salonu to ok. 6,5 tys. mkw. Obiekt będzie dwukondygnacyjny, a jego powierzchnia całkowita wyniesie ok. 10,5 tys. mkw. W naszej ofercie znajdą się meble i dodatki aranżacyjne w różnych stylach oraz zabudowa kuchenna – zapowiada Przemysław Gurban. – Cieszymy się, że razem z centrum Cracovia Outlet możemy być częścią kompleksu handlowego i jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo atrakcyjny punkt handlowy na mapie Krakowa – dodaje dyrektor ds. Operacyjnych Agata S.A.

Cracovia Outlet to nowoczesny park handlowy powstający w centralnej części Krakowa. Bardzo dobre połączenie z autostradą A4 i drogą ekspresową S7 sprawia, że zakupy będą mogły tu robić także osoby spoza aglomeracji krakowskiej. Architektura obiektu pozostaje w zgodzie z dynamicznie rozwijającymi się w okolicy inwestycjami mieszkaniowymi. Oprócz pokaźnej powierzchni oraz imponującej oferty atutem centrum Cracovia Outlet jest sąsiedztwo innych centrów handlowych i targowo-kongresowych. Na klientów czekać będzie około 2000 miejsc parkingowych. Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z całym kompleksem handlowym zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

Inwestycje KG Group

KG Group S.A.  to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny oraz w Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu,. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj i Atut Złocień (otwarcie obu centrów planowane jest na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany oraz obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Zaufanie, którym cieszy się na tym rynku, poparte jest wieloletnią współpracą z takimi firmami, jak Capital Park, Fashion House, Dekada Realty, Gemini Holding, obiekty handlowe Focus Mall i Focus Park czy Ptak Outlet. BOIG jest także doświadczonym dostawcą usług związanych z wynajmem powierzchni handlowej w centrach typu outlet.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.