Galeria Katowicka przełamuje bariery i wytycza nowe kierunki działań

W Galerii Katowickiej otwarty został Pokój Wyciszenia przeznaczony dla osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania społecznego, wynikającą ze spektrum autyzmu. To pierwszy tego typu punkt, uruchomiony w polskim centrum handlowym.

Przygotowano go zgodnie z wytycznymi i standardami Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach, na co dzień zajmującego się tematyką autyzmu.

Nowatorskie rozwiązanie Galerii Katowickiej

Pokój Wyciszenia w Galerii Katowickiej powstał głównie z myślą o klientach, w tym tych najmłodszych, którzy podczas wizyty w centrum handlowym potrzebują chwilowego odreagowania napięcia, wyciszenia, odseparowania się od różnorodnych bodźców. To miejsce w szczególności przeznaczone dla osób ze spektrum autyzmu. Zarządca Galerii wdrożył także inne, kompleksowe działania w tym temacie. Pracownicy biura administracji oraz ochrony obiektu zostali przeszkoleni, jak rozpoznać i odpowiednio reagować na niestandardowe zachowania. Do akcji dołączyli również najemcy, prawie 60 z nich zadeklarowało – w razie potrzeby – wyciszenie muzyki czy zmniejszenie oświetlenia w swoim lokalu podczas pobytu osoby ze spektrum autyzmu.

galeria-katowicka-pokoj-wyciszen
W Galerii Katowickiej otwarty został Pokój Wyciszenia

– Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy przełamywać bariery i wytyczać nowe kierunki działań. Stąd wiele nowatorskich rozwiązań i wydarzeń, odbywających się w Galerii Katowickiej. Zależy nam, aby swobodnie mógł czuć się u nas każdy Klient, również rodzice odwiedzający nas z dziećmi ze spektrum autyzmu. Chcemy ułatwić im pobyt w Galerii Katowickiej, dlatego przygotowaliśmy specjalne pomieszczenie, gdzie można odizolować się od bodźców zewnętrznych i opanować emocje – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Pokój Wyciszenia znajduje się na poziomie +1 Galerii. Zgodnie z wytycznymi ROM-E Metis, dominują w nim stonowane, jasnobeżowe barwy oraz proste, komfortowe i wygodne sprzęty. Lada moment zakończy się także montaż oznakowania dojścia do Pokoju – informacja pojawi się na pylonach oraz w formie naklejek podłogowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl