Cresa zaktualizowała mapę obiektów handlowych w Polsce

Firma doradcza Cresa wydała kolejną edycję handlowej mapy Polski. Handlowa mapa Polski jest przekrojowym obrazem rynku handlowego w 13 najważniejszych miastach. Zawiera także informacje na temat obecnej i planowanej infrastruktury oraz podstawowe dane demograficzne i statystyczne, takie jak liczba ludności czy stopa bezrobocia.

W publikacji szczególnie przydatne dla najemców poszukujących najlepszego miejsca dla swoich sklepów są kluczowe parametry poszczególnych rynków handlowych, tj. wskaźniki siły nabywczej, nasycenia powierzchnią handlową, czy wzrost sprzedaży detalicznej w ostatnich 10 latach.

– Dział badań sektora nieruchomości handlowych Cresa Polska pomaga najemcom spojrzeć na poszczególne miasta także w perspektywie długoterminowej, dlatego wprowadzony został w tym roku szacunkowy wzrost sprzedaży detalicznej w następnych 5 latach. Cieszymy się, że możemy dostarczyć klientom tak wartościowe dane do własnej analizy – mówi Szymon Łukasik, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Handlowych firmy Cresa Polska.

460 obiektów handlowych sklasyfikowanych przez firmę Cresa

Mapa obejmuje 13 miast: Warszawę, Kraków, Trójmiasto, Łódź, Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Toruń, Rzeszów i konurbację śląską. Umieszczono na niej 460 obiektów handlowych z podziałem na centra handlowe, parki handlowe, centra wyprzedażowe, wolnostojące magazyny i inne nieruchomości z ofertą handlową.

– Nowością na mapie jest podanie powierzchni każdego z centrów handlowych, co ułatwia orientację najemców na danym rynku. Klienci docenili także specjalne oznaczenie wiodących obiektów w poprzedniej mapie, dlatego również w tej edycji powtórzyliśmy ten znacznik. Mapa handlowa jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu klienci mogą lepiej określić swoje wymagania i oszczędzają wiele czasu, który mogą poświęcić na oglądanie lokali i podjęcie decyzji – podkreśla Szymon Łukasik, Dyrektor Działu Reprezentacji Najemców Handlowych firmy Cresa Polska.

Mapa handlowa Polski została wydana w wersji papierowej. Aby ją otrzymać, należy wysłać wiadomość na adres: info.poland@cresa.com.

Cresa jest firmą doradczą działającą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Siedziba firmy Cresa Polska mieści się w Warszawie. Biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście, Łodzi i Krakowie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl