Zmiany w zarządzie PizzaPortal.pl

piotr-kruszynski-nowy-prezes-zarzadu-pizza-portal

Od 1 stycznia 2019 stanowisko prezesa PizzaPortal.pl obejmie Piotr Kruszyński – obecny CFO firmy. Dotychczasowy prezes, Bartosz Sala – awansuje w globalnych strukturach Delivery Hero – globalnego lidera rynku dostaw online i udziałowca polskiego serwisu. Od stycznia 2019 obejmie stanowisko Vice President Global Sales and Revenue i będzie nadzorował sprzedaż oraz budowanie przychodów na ponad 40 rynkach, na których działa Delivery Hero.

Dwa lata dynamicznego rozwoju PizzaPortal.pl

PizzaPortal.pl to pierwszy w Polsce i jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia online, który powstał w 2010 roku. Po pierwszych latach bardzo intensywnego rozwoju firma zaczęła poszukiwać nowej drogi, która pozwoli wykorzystać potencjał dynamicznie zmieniającego się rynku. Nowy etap w historii PizzaPortal.pl rozpoczął się w 2017 roku, kiedy prezesem PizzaPortal.pl został Bartosz Sala, a większościowy pakiet udziałów przejął AmRest. Stworzony został nowy zespół managerski, a firma przyjęła strategię bazującą na koncepcji EDLP (every day lowest prices) oraz budowaniu dodatkowej wartości dla klientów i restauracji. Przeprowadzono także transformację kluczowych obszarów biznesowych, w zakresie IT i operacjach. Nowa strategia zaowocowała znacznym zwiększeniem świadomości marki, trzykrotnym zwiększeniem liczby zamówień, blisko 100 proc. wzrostem rok do roku, a także szeregiem cennych partnerstw z markami m.in.: Coca-Cola, BLIK czy VISA.

– Ostatnie dwa lata to okres intensywnych zmian w PizzaPortal.pl, których efektem są dynamiczne wzrosty oraz jasny kierunek rozwoju. Zespół pracujący pod kierownictwem Bartosza Sali doskonale sprawdził się na wysoce konkurencyjnym polskim rynku, za co dziękujemy jako większościowy akcjonariusz PizzaPortal.pl. Ten sukces zauważony został w globalnych strukturach Delivery Hero, czego rezultatem jest jego awans na tak kluczowe stanowisko – mówi Adam Sawicki, Chief Digital Officer AmRest.

Zmiana na stanowisku prezesa

Nowym prezesem PizzaPortal.pl z dniem 1 stycznia 2019 zostanie Piotr Kruszyński – dotychczas pełniący w firmie rolę CFO. Od początku kariery w PizzaPortal, Piotr poza funkcjami stricte finansowymi jednocześnie blisko współpracował z Zarządem i Inwestorami. Jego rolą będzie dalsze wdrażanie długofalowej strategii ze szczególnym naciskiem na poprawę procesów operacyjnych oraz wzmacnianie nastawienia na klienta (customer-first).

– Wspieramy Piotra w nowej roli i jednocześnie głęboko wierzymy, że zapewni on dalszy rozwój oraz kontynuację wzrostów serwisu. Zarówno jego udział w transformacji PizzaPortal.pl, jak również wcześniejsze doświadczenia doskonale przygotowały go do tej pozycji – podkreśla Adam Sawicki.

Z początkiem 2019 roku Bartosz Sala przechodzi do globalnych struktur Delivery Hero – największego na świecie gracza w obszarze dowozu jedzenia, operującego na pięciu kontynentach i mającego w portfolio blisko 200 tys. restauracji, którego kapitalizacja sięga 40 mld zł. W berlińskiej centrali globalnego lidera rynku Bartosz Sala obejmie stanowisko Vice President Global Sales and Revenue – w tej roli będzie odpowiedzialny za globalną sprzedaż, globalne partnerstwa oraz systemy sprzedażowe.

– Na nowym stanowisku będę zaangażowany w rozwój sprzedaży na ponad 40 rynkach. Da mi to możliwość wykorzystania branżowej wiedzy zdobytej w PizzaPortal.pl oraz globalnego doświadczenia z poprzednich firm – mówi Bartosz Sala.

AmRest Holdings SE jest jedną z wiodących publicznie notowanych spółek restauracyjnych w Europie. Do zarządzanych przez nią marek należą: KFC, Pizza Hut, Starbucks i Burger King. AmRest jest także właścicielem sieci La Tagliatella, Bacoa, Sushi Shop, Blue Frog oraz KABB. Obecnie Spółka zarządza liczbą ponad 2000 restauracji w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w 26 krajach: Polsce, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Bułgarii, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, Hiszpanii, Francji, Belgii, Portugalii, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Iranie, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Armenii, Azerbejdżanie oraz Chinach.

Delivery Hero to założona w maju 2011 roku największa globalna platforma do zamawiania jedzenia online, generująca ponad 1 mln zamówień dziennie. Działa w ponad czterdziestu krajach w Europie, Azji, Ameryce Południowej oraz na Bliskim Wschodzie i oferuje usługi ponad 190 tys. restauracji. Firma posiada 49 proc. udziałów w serwisie PizzaPortal.pl.

PizzaPortal.pl to pierwszy w Polsce i jeden z największych serwisów do zamawiania jedzenia online. Powstał w 2010 roku i od początku ma swoją siedzibę w Łodzi. Współpracuje już z blisko 4 tys. lokali w ponad 300 miastach na terenie całej Polski.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl