Kolejne centrum handlowe w Bytomiu

W Bytomiu ruszyła budowa nowego parku handlowego o powierzchni do 2 tys. mkw. Obiekt powstaje przy ulicy Narutowicza, w miejscu dawnego stadionu lokalnego klubu piłkarskiego.

Teren przy ul. Narutowicza wraz ze znajdującym się na nim stadionem został zlicytowany z powodu długów klubu. W 2015 roku nieruchomość sprzedano za 782 tys. zł. Budowa parku handlowego ruszyła w grudniu br. Jak podaje bytomski.pl, inwestor rozpoczął budowę „obiektu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz zagospodarowaniem terenu”.

Potwierdzają nam to bytomscy urzędnicy. – Inwestorem obiektów, które powstają na terenie dawnego stadionu piłkarskiego drużyny „Ruch Radzionków” jest firma Stary Stadion Sp. z o.o. Z informacji, jakie posiadamy na tym terenie ma powstać zespół obiektów związanych z  przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową – mówi dla Retailnet.pl Tomasz Sanecki z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Część handlowo-usługowa

W parku handlowym o powierzchni do 2 tys. mkw. znajdą się sklepy z różnych branż, w tym dyskont spożywczy i elektromarket. W budynku mają pojawić się także zakłady kosmetyczne, przychodnia lekarska, gastronomia oraz siedziba jednego z banków.

Z informacji podawanych przez lokalne media wynika, że inwestor myśli również o zakupie sąsiednich działek, na których obecnie znajdują się boiska treningowe. W tym miejscu miałyby powstać budynki mieszkalne. Firma powiązana jest z Grupą Zdrowit, która wybudowała w pobliżu pawilon handlowy oraz apartamenty.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.