Komercjalizacja Galerii Młociny na ostatniej prostej. Kolejna marka wchodzi do obiektu

Specjalistyczny sklep z kawą, ekspresami i akcesoriami uzupełnia listę najemców powstającego na warszawskich Bielanach kompleksu. Będzie to pierwszy lokal Przyjaciół Kawy, znanych dotychczas jedynie z ulic handlowych, który sieć zdecydowała się otworzyć w tego typu obiekcie. Galeria Młociny jest skomercjalizowana w ponad 90 proc., a jej otwarcie zaplanowano na wiosnę 2019 roku. 

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Obiekt będzie dysponował 75 tys. mkw. powierzchni handlowej. Obecnie w budynku trwają prace instalacyjne i wykończeniowe, a pierwsi najemcy zaczęli przejmować swoje powierzchnie.

Z ulicy handlowej do Galerii Młociny

Sklep Przyjaciół Kawy w Galerii Młociny zajmie powierzchnię 59 mkw. na poziomie 0.

W  ofercie sklepu znajdzie się duży wybór kawy ziarnistej z różnych regionów świata. To, co wyróżnia sklepy Przyjaciół Kawy to doświadczona obsługa, która ciekawie opowiadając o kawie, pomaga wybrać odpowiednią mieszankę lub ekspres.

– Zależy nam, żeby w każdym lokalu pod szyldem Przyjaciele Kawy odwiedzający nas czuli się jak goście, a nie jak klienci. Obiema rękami podpisujemy się pod hasłem Galerii Młociny – „Spotkajmy się” – bo trudno o lepsze spotkania niż te w świecie kawy. Wierzymy, że nasza najnowsza lokalizacja zostanie przyjęta z wielkim entuzjazmem, przede wszystkim przez tych, którzy w Warszawie jeszcze nas nie znają – podkreśla Aurimas Vainauskas, CEO, The Coffee Mate Group.

Specjalistów od kawy warszawiacy mogli odwiedzać dotychczas w punkcie na Mirowie przy ulicy Pańskiej. Obecnie sieć dysponuje 3 lokalizacjami w całym kraju. Poza Warszawą, Przyjaciele Kawy obecni są we Wrocławiu i Krakowie, ale najnowszy punkt będzie debiutem sieci w nowoczesnym, wielofunkcyjnym kompleksie.

– Polacy stracili dla kawy głowę. Już nie tylko wpadają do kawiarni na ulubione espresso albo latte, ale swoje kroki coraz częściej kierują do specjalistycznych sklepów z kawą. Szukają oryginalnych mieszanek, coraz śmielej pytają o pochodzenie ziaren i sposoby palenia. I coraz więcej pieniędzy przeznaczają też na najróżniejsze ekspresy i akcesoria, pozwalające na kawowe eksperymenty w domu. Najnowszy sklep Przyjaciół Kawy w Galerii Młociny będzie obowiązkowym punktem wizyt dla wszystkich wielkich fanów kawy – mówi Marcin Kopczyk, senior leasing manager w Dziale Centrów Handlowych Echo Investment.

W sklepie, oprócz dobrej kawy, będzie można kupić różnego rodzaju ekspresy – począwszy od kolbowych i przelewowych, poprzez kapsułkowe, a skończywszy na automatycznych. Przyjaciele Kawy pomogą też w wyborze maszyn, które sprawdzą się w biurach i w gastronomii. Na półkach znajdzie się również miejsce na akcesoria do niestandardowego, przelewowego parzenia kawy – chemexów, aeropressów czy dripperów.

220 lokali handlowych w Galerii Młociny

Galeria Młociny o powierzchni handlowej 75 tys. mkw., zgromadzi 220 wyjątkowych sklepów oraz punktów usługowych, komfortowe biura, centrum medyczne, miejsca zabaw dla dzieci, klub fitness, restauracje i kawiarnie, jak również pierwsze w dzielnicy wielosalowe kino.

Galerię Młociny wyróżnia nowatorskie podejście w projektowaniu miejsc spotkań, rozrywki i gastronomii. Przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa – zajmująca cały poziom +2 i połączona z zielonym ogrodem na dachu – została podzielona na różne strefy funkcjonalne. Architekci z renomowanego studia Broadway Malyan przenieśli na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Galeria powstaje tuż przy węźle Młociny – w jednym z najlepiej skomunikowanych punktów w Warszawie, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R. To najważniejsze miejsce przesiadkowe północnej części miasta i sąsiednich miejscowości, z którego co roku korzysta ponad 24 mln pasażerów.

Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski i najem.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Galerii Młociny oraz jej profili na Facebooku i Instagramie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

SCF 2019 Exhibition & Awards

W Forum weźmie udział przynajmniej 1500 uczestników, a wśród nich przedstawiciele ponad 450 sieci handlowych. Swoje projekty pokaże kilkudziesięciu wystawców. Wśród nich są już m.in.: Immofinanz, Gemini Holding, Neinver, Saller, Mallson, Napollo, Amrest, EPP, TREI, Master Management, Hosso., TK Development, BOIG, Atrium, GTC, Nuvalu, Savills.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy