Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Immofinanz: zmiany w strukturze i awanse

Mając na uwadze jeszcze szersze skupienie na najemcy i jednocześnie dalsze upraszczanie procesów wewnętrznych, jeden z największych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – Immofinanz, zdecydował o zmianie struktury w działach operacyjnych, tj. biurowym oraz handlowym.

Od teraz, dział „office” jak i „retail” austriackiego inwestora łączą w swoich obszarach zarówno część leasingu, jak i asset managementu. W efekcie łączenia obszarów biznesowych, a tym samym zwiększania odpowiedzialności przez kluczowych pracowników Immofinanz za prowadzone działania spółki, zdecydowano o przyznaniu awansów oraz zatrudnieniu dodatkowej osoby. Działem biurowym kieruje aktualnie Rafał Pisklewicz, a handlowym – Bożena Kaczanowska Tajan (jej awans na to stanowisko był ogłaszany jeszcze w 2018 roku).

Awanse w dziale retail:

Michał Pękala – Senior Leasing Manager, Retail 

Michał Pękala – Senior Leasing Manager, Retail, Immofinanz
Michał Pękala – Senior Leasing Manager, Retail, Immofinanz

Michal Pękala związany jest z Immofinanzod 2015 roku. Swoją karierę w firmie rozpoczął od pozycji Leasing Managera w dziale retail. Aktualnie na stanowisku seniorskim odpowiedzialny jest za wynajem powierzchni handlowej w zlokalizowanych w Polsce nieruchomościach z portfela Grupy, ze szczególnym uwzględnieniem centrów handlowych pod marką VIVO!, a także współtworzenie strategii wynajmu dla projektów deweloperskich. Michał jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w zakresie finansów przedsiębiorstw, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oraz zarządzania nieruchomościami. Michał posiada także licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. Swoje doświadczenie w sektorze nieruchomości komercyjnych zdobywał w First Property Poland oraz AIG/Lincoln Polska (obecnie White Star Real Estate).

Magdalena Grzenda – Leasing Manager, Retail

Magdalena pracuje w Immofinanz od 2013 roku, wspierając od początku zespół leasing retail w prowadzeniu działań związanych z wynajmem powierzchni handlowych. Od grudnia 2016 po awansie na stanowisko juniorskie odpowiadała kompleksowo za leasing centrum handlowego VIVO! Piła, jak również specialty leasing. Aktualnie, po kolejnym awansie, tym razem na stanowisko leasing managera jej zakres obowiązków obejmuje najem całego portfela parków handlowych STOP SHOP oraz centrów handlowych VIVO! Piła i VIVO! Stalowa Wola. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki w Warszawie.

Porfolio Immofinanz

Immofinanz to firma z sektora nieruchomości komercyjnych, której działalność skupia się na obiektach handlowych oraz biurowych na siedmiu głównych europejskich rynkach, tj. w Austrii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii oraz Polsce. Podstawa działalności firmy obejmuje zarządzanie nieruchomościami oraz część deweloperską. Marki handlowe STOP SHOP, VIVO! oraz marka biurowa myhive stanowią kluczowy obszar dla tych aktywności i odzwierciedlają koncentrację na wysokiej jakości usługach. Firma posiada portfel o wartości około 4,3 mld euro obejmujący ponad 220 nieruchomości. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu (indeks ATX) oraz w Warszawie. Więcej informacji dostępnych jest na: http://www.immofinanz.com

Immofinanz jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Cener Forum 2019 Exhibition & Awards