W centrum Nysy powstanie nowa galeria handlowa

Już w tym roku w Nysie zostanie oddany do użytkowania nowy obiekt  handlowy – Galeria Nyska. Inwestor, spółka Centrum sp. z o.o., zaplanował pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 12,3 tys. mkw. Otwarcie pierwszego etapu inwestycji przewidziane jest na IV kwartał br.

Do dyspozycji najemców w Galerii Nyska znajdzie się około 35 lokali o łącznej powierzchni co najmniej 5 tys. mkw. GLA, zlokalizowanych na parterze oraz pierwszym piętrze obiektu.  Kolejne piętra będą przeznaczone na biura oraz luksusowe apartamenty z widokiem na Rynek. W podziemiu na klientów Centrum czekać będzie parking, który pomieści 80 aut, a dodatkowe 300 miejsc wygenerowane zostanie dzięki modernizacji Rynku.

W zasięgu oddziaływania Galerii Nyska, jak podkreśla inwestor, znajduje się około 177 tys. mieszkańców Nysy oraz powiatu nyskiego. Swoje przystanki pod głównymi wejściami Galerii mają dwa autobusy lokalnej linii, które transportują ludzi, pomiędzy najbardziej atrakcyjnymi ulicami handlowymi miasta. W bezpośrednim sąsiedztwie, w promieniu zaledwie 5 minut od Rynku mieszka około 10 tys. osób, a co najmniej trzy raz tyle przechadza się codziennie handlowymi ulicami Starego Rynku.

Galeria Nyska powstanie w sercu Zabytkowej Starówki

Inwestor, który realizuje inwestycję musiał sprostać wielu wyzwaniom, z których na pewno największym była lokalizacja budynku w sercu Zabytkowej Starówki. Pracom ziemnym przez kilkanaście miesięcy towarzyszyła grupa archeologów, badająca wydobyty materiał.

– Zakończył się etap związany bezpośrednio z historią Nysy czyli pracami archeologicznymi na terenie budowy. Otrzymaliśmy ostateczne pozwolenie na kontynuowanie prac i do końca roku planujemy zamknąć budynek – mówi Inwestor Eryk Wiecimok, prezes spółki Centrum sp. z o.o.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.