Palmers: uczestnicy programu lojalnościowego generują ponad 40 proc. zysków

Na chwilę obecną posiadamy ponad 300 punktów sprzedaży – własnych i franczyzowych, z czego prawie 100 znajduje się poza Austrią. Posiadamy również sklep internetowy, który daje możliwość wysyłki zakupów do większości krajów europejskich, w tym również do Polski. Co prawda działa on na razie tylko w niemieckiej wersji językowej, ale w tym roku planujemy to zmienić – zapowiada w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Solvita Kalugina-Bulka, International Sales & Expansion Manager w sieci Palmers.

Pierwszą część rozmowy, dotyczącą wejścia sieci Palmers na polski rynek, można przeczytać TUTAJ.

W obecnych czasach salony stacjonarne mają stanowić coś więcej, niż tylko miejsce do zrobienia zakupów. Kluczowy staje się Customer Experience. W jaki sposób ten trend jest widoczny w najnowszych konceptach Waszych sklepów?

Solvita Kalugina-Bulka: Rok temu postanowiliśmy nadać naszym sklepom bardziej kobiecą linię, lekki wygląd i finezję, tworząc nasz nowy koncept inspirowany secesją wiedeńską „Frames”. Chodzi o nowoczesny vintage serwowany w luksusowym i bardzo eleganckim wydaniu.

solvita-kalugina-bulka-palmers
Solvita Kalugina-Bulka, International Sales & Expansion Manager w sieci Palmers

Głównym celem zaprojektowania sklepu Palmers było stworzenie kobiecej i ciepłej przestrzeni, w której nasi klienci mogą odpocząć i cieszyć się wyjątkowym doświadczeniem zakupowym. I tak, zakrzywione szkło fasady ze złotymi profilami, ściany w kolorze przyjemnego, zgaszonego różu, ciepła, beżowa podłoga w połączeniu z drewnianymi ramami i niestandardowymi meblami dają wrażenie delikatnej i oświetlonej przestrzeni. Oświetlone plakaty umieszczone na każdym punkcie ostrości elewacji są jasne i rzucające się w oczy kupujących.

Sam asortyment również prezentowany jest w nowy sposób.

SKB: Zgadza się. Modułowość systemu mebli sprawia, że meble są łatwe w użyciu i prezentują towary – delikatne metalowe z regulowanymi złotymi prętami oraz półkami. Zostały zaprojektowane z myślą o tym, aby jeszcze lepiej oddać delikatny i zarazem wyrafinowany charakter oferowanej przez nas bielizny.

Udało nam się wyeliminować potrzebę posiadania dodatkowej przestrzeni magazynowej poprzez integrację szuflad z perforowanego metalu m.in. w dekoracyjne stoły ze złotych profili z górną częścią wykonaną z antycznego lustra, które służą również do prezentacji wyjątkowych kolekcji.

Palmers to nie tylko bielizna, ale i wyroby pończosznicze, które stanowią dużą część wizerunku Palmers. Dlatego opracowaliśmy mebel, aby pasował do całej naszej szerokiej gamy oferowanych produktów. Duże oświetlone plakaty i lustra znajdują się w obszarze przed przymierzalnią czynią ją bardziej atrakcyjną i jednocześnie intymną. Przymierzalnie wyposażone są w miękkie dywany, tryptykowe lustra w złotych okuciach i delikatne światło dla idealnego wizerunku klienta.

Na ile ważnym elementem Waszej strategii jest sprzedaż w modelu omnichannel? Co robicie w tym kierunku?

SKB: Postępująca cyfryzacja wszystkich dziedzin życia tworzy nowe kanały komunikacji, punkty styku z klientami, nowe zasoby danych. Zarządzanie tymi kanałami i punktami kontaktowymi będzie miało kluczowe znaczenie dla powodzenia w handlu detalicznym, wpływając tym samym na nasze modele biznesowe i organizację całej firmy.

palmers-witryna-sklep
Sklep Palmers

Palmers pracuje nad „Modern Customer Journey”, nad koncepcją zintegrowanego zakupu, a tym samym nad nową strategią online, która będzie również zgodna z pozycjonowaniem naszej marki.

Pionierski duch jest wpisany w DNA Palmersa. Mamy potrzebną odwagę i przewidywalność, aby stworzyć oryginalne i inspirujące produkty. Nowe kanały dystrybucji wymagają śmiałości, w komunikacji marketingowej trzeba przekraczać granicę między tym co nowoczesne i prowokacyjne. Wielokrotnie w naszej ponad 100-letniej historii udowodniliśmy, że potrafimy to robić.

Palmers wyróżnia się na tle konkurencji poprzez nieszablonowe, innowacyjne witryny sklepowe. Poruszając temat omnichannel nie można pominąć naszego klubu lojalnościowego, do którego należy już ponad 0,5 mln Austriaków oraz Niemców. W Austrii klient lojalnościowy generuje ponad 40 proc. zysków.

Ile obecnie sklepów posiada Palmers globalnie?

SKB: Na chwilę obecną posiadamy ponad 300 POS – własnych i franczyzowych, z czego prawie 100 znajduje się poza Austrią. Posiadamy również wspomniany przeze mnie sklep internetowy. W dzisiejszych czasach nie można się obejść bez mediów socjalnych, gdzie umacniamy naszą pozycję kreatywnym kontentem. Z naszymi klientami komunikujemy się również za pomocą reklam drukowanych w czasopismach, billboardach, poprzez radio i telewizję.

Jako ciekawostkę dodam, że jednym z naszych sztandarowych, ikonicznych produktów, jest moneta Palmers. Wprowadzona została do obiegu w latach 40 stając się czymś więcej niż innowacyjny środek marketingowy – w listopadzie 1949 roku Ministerstwo Finansów Austrii uznało oficjalnie nasze monety jako środek płatniczy. Także produkujemy nie tylko ekskluzywną, luksusową bieliznę, ale i pieniądze.

Rozmawiał: Łukasz Izakowski

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl