Sierra Balmain: nowa spółka joint venture na rynku nieruchomości handlowych

Sonae Sierra, spółka zajmująca się developmentem i świadczeniem usług dla nieruchomości komercyjnych, nabyła 50 proc. udziałów w części platformy Grupy Balmain Asset Management, dedykowanej Europie Środkowej. Ta transakcja umożliwia Sonae Sierra wejście na polski rynek i stwarza perspektywy dalszej ekspansji dla nowej spółki joint venture – Sierra Balmain na inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowo powstałe Joint Venture Sierra Balmain, z kadrą ponad 100 doświadczonych specjalistów, zarządzających portfolio o wartości ponad 1 mld euro, w tym 1 170 umowami najmu obejmującymi ponad 430 tys. mkw. GLA, zapewni świadczenie usług dla istniejącego portfela nieruchomości z zakresu Asset Management, Property Management oraz Leasingu.

Joint venture skupi się początkowo na kontynuacji rozwoju już istniejących usług dla polskiego portfolio firmy Balmain, aktualnie z 15 centrami handlowymi w 15 polskich miastach. BSC Real Estate Advisors i BSC Property Management, spółki zależne Grupy Balmain, będą prowadzić działalność pod nowym brandem Sierra Balmain, jednak nadal będą zarządzane odrębnie od działalności Asset Management. Nowe przedsiębiorstwo JV nie będzie bezpośrednim inwestorem, a zajmie się świadczeniem usług na rzecz swoich klientów i inwestorów. Sierra Balmain będzie stanowić połączenie międzynarodowego doświadczenia Sonae Sierra, w sektorze nieruchomości handlowych, z dogłębną znajomością rynku lokalnego firmy Balmain, której zespół będzie nadal zarządzał i prowadził bieżącą działalność firmy.

James Turner , Balmain
James Turner , Balmain

– Bardzo cieszymy się i jesteśmy podekscytowani z powodu zawiązania joint venture z Sonae Sierra. Od chwili rozpoczęcia rozmów dostrzegaliśmy synergię operacyjną oraz podobne podejście do tworzenia innowacyjnych przestrzeni, w których nasi klienci mogą realizować swoje inwestycje. Połączona wiedza, zasoby i możliwości Sierra Balmain stworzą nowe perspektywy w obszarach, w których działamy w Polsce i w regionie – podkreśla James Turner, Balmain Group Managing Director.

Pedro Caupers, Chief Investment Officer & Board Director Sonae Sierra
Pedro Caupers, Sonae Sierra

– Jesteśmy przyzwyczajeni do współpracy partnerskiej na nowych rynkach a szansa dołączenia do Balmain i wykorzystania unikalnej synergii z Sonae Sierra pozwoli nam rozwijać naszą działalność w Polsce i na sąsiednich rynkach w przyszłości. Joint venture rozszerzy i wzmocni świadczenie usług spółki Sonae Sierra o bardzo ciekawe portfolio klientów, doświadczony zespół lokalny, równocześnie realizując dalszy rozwój w innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej – mówi Pedro Caupers, Chief Investment Officer & Board Director Sonae Sierra.

Sierra Balmain oferuje pełen zakres usług dedykowanych rynkowi nieruchomości, szczególnie obiektom z funkcją handlową, rozrywkową i lifestyle’ową, jak również w sektorze logistyki i przestrzeni biurowej, włączając Leasing, Property Management, Asset Management, Fund Management, Marketing i Project Management. Sierra Balmain zachowa swój istniejący, lokalny zespół specjalistów, wzbogacając ich umiejętności i know-how o wkład międzynarodowego zespołu Sonae Sierra. Spółce Joint Venture będzie przewodzić James Turner, który obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego oraz Paul Cawood, Tim Rylance i Jonathan Turner, kierujący odpowiednio leasingiem, zarządzaniem nieruchomościami i finansami. W Zarządzie JV zasiądą również dyrektorzy Sonae Sierra: Alberto Bravo i Alexandre Fernandes.

O Sonae Sierra

Sonae Sierra to międzynarodowa spółka zajmująca się developmentem i świadczeniem usług dla nieruchomości komercyjnych. Firma, z oddziałami w 12 krajach, obsługuje klientów w różnych zakątkach świata, włączając Portugalię, Algierię, Brazylię, Kolumbię, Niemcy, Grecję, Włochy, Maroko, Rumunię, Rosję, Słowację, Hiszpanię, Tunezję i Turcję. Sonae Sierra jest właścicielem 46 centrów handlowych o wartości rynkowej około 7 mld euro oraz zarządza i/lub wynajmuje 79 centrów handlowych o powierzchni najmu GLA 2,6 mln mkw., z 9,3 tys. najemców. Obecnie Sonae Sierra prowadzi development 15 projektów, w tym 9 na rzecz innych podmiotów. Sonae Sierra współpracuje obecnie z ponad 20 współinwestorami na poziomie zarządzania aktywami i zarządza czterema funduszami nieruchomościowymi dla wielu inwestorów z różnych stron świata.

O Balmain

Balmain Asset Management LLP, spółka założona w 2003 r., należy do udziałowców, którymi są członkowie zarządu spółki. Grupa Balmain to doświadczony partner operacyjny, współinwestor i dostawca usług, którego działalność skupia się na zlokalizowanych w Europie obiektach z funkcją handlową i rozrywkową. Balmain jest doświadczonym partnerem strategicznym i inwestycyjnym oraz ekspertem świadczącym usługi doradcze we wszystkich aspektach rynku nieruchomości komercyjnych i rozrywkowych. Podsiadająca duże doświadczenie w sektorze nieruchomości handlowych firma Balmain Asset Management prowadzi działalność już od ponad 14 lat i zatrudnia w całej grupie ponad 100 pracowników, świadcząc także usługi związane z logistyką i przestrzeniami biurowymi. Balmain świadczy usługi na rzecz 15 centrów handlowych w 15 miastach Polski. Spółka oferuje szeroki wachlarz usług dla rynku nieruchomości
w Polsce. Balmain, z portfolio zarządzanych nieruchomości o wartości ponad 1 mld euro, obejmującym ponad 1 170 umów najmu, posiada doświadczenie, zasoby i możliwości obsługi we wszystkich aspektach zarządzania nieruchomościami, najmu i inwestycji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.