Neinver wprowadził do centrów Factory ponad 20 nowych marek

scf-2019-awards-wystawca-neinver-factory

Factory, największa sieć centrów outletowych w Polsce, zakończyła 2018 rok wzrostem wartości sprzedaży na poziomie 1 proc., mimo wyłączenia z handlu 23 niedziel w roku. Na zakupy do czterech obiektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, przyjechało łącznie ponad 11 350 000 klientów.

– To był bardzo dobry, ale wymagający rok dla całej branży w Polsce, zarówno zarządców obiektów jak i sieci handlowych. Intensywne działania promocyjne, nowe marki i koncepty salonów outletowych, wysokie standardy wnętrz oraz konsekwentnie rozszerzana oferta dodatkowa okazały się kluczowe dla utrzymania dynamiki sprzedaży w centrach, zarządzanych przez Neinver w 2018 roku – podsumowuje Bożena Gierszewska- Mroziewicz, Country Head Neinver w Polsce.

Wyższa wartości sprzedaży w centrach Factory rok do roku to stała tendencja. W 2018 roku Neinver zanotował wzrost na poziomie 1 proc., mimo wyłączenia z handlu 23 niedziel – najpopularniejszych w tygodniu dni handlowych. Outlety odwiedziło 11 350 000 klientów, co stanowi kilkuprocentowy spadek w  porównaniu do roku poprzedniego. Odwiedzający outlety decydowali się na bardziej kompleksowe zakupy, odwiedzając jednorazowo większą liczbę sklepów i przeznaczając większe kwoty.

– Zwyczaje zakupowe w Polsce zmieniały się w ciągu roku. Największy wzrost liczby odwiedzin i wartości sprzedaży odnotowaliśmy w drugiej połowie roku, gdy klienci nauczyli się nowej rzeczywistości handlowej – zauważa Magdalena Chachulska, Asset Management Director Neinver w Polsce. Zakupy dokonywane są bardziej efektywnie, co znajduje swoje odbicie we wzroście wartości koszyka zakupowego – dodaje.

Najpopularniejszymi dniami tygodnia w 2018 roku były soboty i niedziele handlowe. Największy wzrost zainteresowania w pozostałe dni tygodnia przyniosły wtorki i piątki. Klienci częściej decydowali się na zakupy popołudniami i wieczorami, niż wczesnym rankiem.

Dużą popularnością w centrach Factory cieszył się Black Friday, gdzie poszczególne salony outletowe zadbały o dodatkowe rabaty i oferty promocyjne. Klientów intensywnie przybywało również w weekendy tematyczne, z ofertami sprofilowanymi m.in. na odzież jeansową, asortyment dla rodzin czy amatorów sportowych aktywności.

Debiuty nowych marek w centrach Factory

W 2018 roku, Neinver wprowadził do outletów w Polsce nowe marki, dotąd nieobecne w wyprzedażowej odsłonie w kraju czy w poszczególnych miastach.

W warszawskim Factory Annopol klienci mają okazję do zrobienia zakupów w salonach Alpine Pro, Hunkemöller czy Marc O’Polo – po raz pierwszy na stołecznym rynku outletowym. Otwarto również salony popularnych marek Converse i Vans. W Factory Ursus w Warszawie oraz Factory Kraków z pierwszymi salonami wyprzedażowymi w Polsce zadebiutowała włoska marka torebek O’Bag. W Factory Ursus otwarto również salony marek Guess Accessories, Brax, Albione czy Adventure Sports/Rossignol. W Krakowie, obok wspomnianej marki O’Bag, w skali kraju debiutował też salon Under Armour &Keen, z ofertą odzieży sportowej nowej generacji oraz specjalistycznych butów i sandałów trekkingowych. Natomiast lokalnie, po raz pierwszy w Małopolsce z outletową ofertą wyszły Timberland, Guess Accesories, Sizeer oraz Lindt & Sprungli. W Factory Poznań, Neinver wprowadził na Wielkopolski, outletowy rynek pierwsze salony Quicksilver, Willsoor, Kazar, Apline Pro i Quiosque.

Nowe wnętrza i strefa restauracyjna w całej sieci Factory

W 2018 roku, Neinver zakończył również intensywny proces renowacji wnętrz w całej sieci Factory, inwestując w nowoczesne rozwiązania dot. wystroju, jak i funkcjonalności: wymianę podłóg i oświetlenia, lepszą ekspozycję witryn, nowe toalety i pokoje dla rodziców z dziećmi, zielone strefy relaksu z puntami ładowania urządzeń mobilnych, place zabaw czy mini – kina dla dzieci.

W krakowskim kompleksie Factory i Futura Parku zbudowano nową strefę restauracyjną, z ofertą Thai Express, Trattoria due Tavoli, Berlin Döner Kebap, KFC, Olimp oraz Cafe Wawel. Strefa restauracyjna już od pierwszych dni funkcjonowania cieszy się dużą popularnością. W 2018 roku, krakowski Futura Park odwiedziło ponad 3 mln klientów.

Neinver w Silesia Outlet

Obok sieci Factory, Neinver objął zarządzanie powstającym na Śląsku Silesia Outlet w Gliwicach. Centrum ma być docelowo największym obiektem wyprzedażowym na Śląsku. Wiosną tego roku, po otwarciu pierwszej fazy projektu, zaprosi klientów do ponad 60 salonów outletowych na 12 tys. mkw. powierzchni handlowej. Po zakończeniu budowy drugiego etapu, liczyć ma łącznie 20 tys. mkw. ze 120 salonami marek lokalnych i międzynarodowych. W Silesia Outlet, Neinver odpowiada za asset management, facility management i marketing, a po otwarciu centrum zajmie się również najmem.

Firma Neinver, założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet, 5 parkami handlowymi i współpracuje z ponad 800 markami w sześciu krajach europejskich: we Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. Grupa jest jedyną firmą tej branży w Europie, która uzyskała certyfikat zrównoważonego rozwoju dla wszystkich zarządzanych przez siebie centrów outlet.

Neinver jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl