Trwa ekspansja Lidla. Sieć rozwija moce logistyczne

lidl-shutterstock

23 lutego uruchomiony zostanie kolejny supermarket sieci Lidl w Polsce. Będzie to zarazem 7 sklep tej marki w Białymstoku. Na początku 2019 roku sieć uruchomiła już sklepy w Poznaniu i Warszawie. Łącznie w całym kraju funkcjonuje już ok. 660 sklepów tej sieci.

Nowy sklep, zlokalizowany przy  ul. Bitwy Białostockiej 2A, będzie miał powierzchnię ponad 1,2 tys. mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim 23 osoby. Obok sklepu znajduje się parking na 58 pojazdów. W placówce zastosowano m.in. gruntowe pompy ciepła do ogrzewania pomieszczeń, odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Lidl rozwija międzynarodową sieć sprzedaży

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 30 krajach istnieje około 10,5 tys. sklepów tej marki, a w Polsce ponad 660.

Lidl rozwija moce logistyczne

W Kałuszynie, w powiecie mińskim, powstało największe w Polsce i najnowocześniejsze, a także najbardziej nowatorskie w Europie centrum logistyczne Lidla. Znajdzie się w nim magazyn towarów spożywczych i przemysłowych dla sklepów zlokalizowanych w województwie mazowieckim, podlaskim i lubelskim. Kubatura obiektu zbliżona jest do pojemności Pałacu Kultury i Nauki, a powierzchnia posadzek wystarczyłaby dla ponad 5 boisk piłkarskich. Budowa zakończyła się pod koniec 2018 r.

– Dzięki dogodnej lokalizacji, magazyn w Kałuszynie pozwoli na rozwój sieci Lidl Polska we wschodniej części kraju – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager, Lidl Polska.

Budynek nowego Centrum Dystrybucyjnego Lidl to hala, która łączy się z budynkiem przyjęcia i wysyłki towaru oraz budynkiem warsztatu. Obiekt na powierzchni ok. 28 tys. mkw. ma dwie kondygnacje oraz część jednokondygnacyjną (ok. 30 tys. mkw.) przeznaczoną do wysokiego składowania. Razem powierzchnia użytkowa obiektu to ok. 58 tys. mkw. Na piętrze w części północno-wschodniej zlokalizowano przestrzeń administracyjno-socjalną. Kubatura obiektu, licząca 726 tys. mkw., zbliżona jest od kubatury Pałacu Kultury i Nauki.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl