Saller: będziemy kontynuować intensywną ekspansję na rynku polskim

Miniony rok, zwłaszcza ostatni kwartał, był dla Grupy Saller bardzo pracowity i zaowocował znaczącym zwiększeniem łącznej powierzchni najmu w Polsce, która wynosi obecnie prawie 300 tys. mkw. – Tempo pracy jest zawrotne, ale i efekty pokaźne – mówi dla Retailnet Małgorzata Grdusiak, pełnomocnik zarządu odpowiedzialny za rozwój firmy.

Portfolio Grupy Saller wzbogaciło się o kilkanaście nowych parków handlowych. Należą do nich zarówno gotowe, funkcjonujące już obiekty, jak i inwestycje własne. Spośród tych zakupionych w ostatnim czasie to m.in. parki handlowe w Łomży, Rawiczu, Olecku, Radzyniu Podlaskim czy  Hrubieszowie. Wszystkie te obiekty są w 100 proc. skomercjalizowane, w niektórych przypadkach już teraz planowana jest ich rozbudowa bądź modernizacja.

Oprócz pozyskania gotowych, funkcjonujących projektów Grupa Saller w minionym roku zrealizowała również własne Parki Handlowe jak np. w Oławie, Legnicy czy też Dzierżoniowie oraz Gryfinie, gdzie ukończono pierwszy etap zaplanowanych prac. Trwa realizacja inwestycji w Radomiu oraz Śremie, gdzie powstaje obiekt o powierzchni najmu ok. 5 tys. mkw.

– Stale też troszczymy się o posiadane już lokalizacje. W związku z tym kilka z nich poddanych zostało rozbudowie bądź przebudowie, jak choćby obiekt w Brzegu, Pruszczu Gdańskim, Tarnowskich Górach czy w Żorach (łączna pow. najmu 28 tys. mkw.) – podkreśla zarząd Grupy Saller.

W planach Grupy Saller m.in. rozbudowa Galerii Ostrovia

Grupa Saller nabyła także w minionym roku nieruchomość w Stargardzie Szczecińskim, na której zamierza wybudować Park Handlowy o pow. najmu ponad 20 tys. mkw. W planach Grupy na rok 2019 jest także rozbudowa, o ponad 2,5 tys. mkw., Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Najemcą nowej powierzchni został Helios S.A.

– Bieżący rok zapowiada się więc nie mniej pracowicie, jak rok 2018 – a intensywna ekspansja na rynku polskim nadal będzie kontynuowana – zapewnia Małgorzata Grdusiak. Realizujemy rozpoczęte już inwestycje, zabezpieczyliśmy też kilka nowych nieruchomości zarówno do realizacji własnych inwestycji, jak i gotowych oraz budowanych dla nas zgodnie z naszymi standardami i przez nas finansowanych  obiektów – bo takie też bardzo chętnie we współpracy z deweloperami realizujemy. Biorąc pod uwagę powyższe, przygotowujemy się na nowe zadania również poprzez rozbudowę własnych struktur.

Grupa Saller jest operatorem ponad 1,5 mln mkw. GLA, na co składa się  ponad 400 obiektów. Firma została założona przez Josefa Sallera w Bawarii w 1981 roku. Obecnie główna siedziba firmy Saller znajduje się w Weimarze–Legefeld. W trakcie prawie 40 lat obecności w sektorze nieruchomości komercyjnych grupa, oprócz Niemiec, rozwinęła swoją działalność również na terenie Polski, Czech i Słowacji.

Saller jest wystawcą wiosennej edycji Shopping Center Forum 2019. Swoje projekty zaprezentuje na stoisku 2.8

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.