Sfinks otworzył Fabrykę Pizzy w Katowicach

Fabryka Pizzy, Katowice

Grupa Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Chłopskie Jadło, Piwiarnia Warki i Wook otworzyła w Katowicach restaurację Fabryki Pizzy. Nowo powstały lokal serwujący dania kuchni włoskiej mieści się w jednej z kamienic w ścisłym centrum Katowic przy ul. Mariackiej 21 i jest prowadzony w modelu franczyzowym.

Nowa Fabryka Pizzy to przestronny lokal o powierzchni ok. 200 mkw., w którym przygotowano ponad 60 miejsc dla gości. Dodatkowo latem klienci będą mogli korzystać z restauracyjnego ogródka. Oryginalny wystrój lokalu tworzą klimatyczne wnętrza w odrestaurowanej kamienicy, z ceglanymi ścianami, kwiatami i kolorowymi krzesłami oraz elementami loftu, jak neonowe napisy czy metalowe lampy.

Nowa Fabryka Pizzy w centrum Katowic

– Nasza nowa restauracja jest zlokalizowana w jednym z najpopularniejszych miejsc w samym centrum miasta. W bliskiej odległości znajduje się katowicki rynek, szkoły i uczelnie wyższe, puby czy wiele atrakcji turystycznych. Wszystko to sprawia, że deptak przy ulicy Mariackiej tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Zapraszamy więc do odwiedzin w nowo otwartej Fabryce Pizzy. Naszym gościom z pewnością będzie do nas po drodze – mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej siecią Fabryka Pizzy.

Nowy lokal Fabryki Pizzy w Katowicach można odwiedzać od niedzieli do czwartku w godzinach 12:00-22:00, a w piątki i soboty do 24.00. Wkrótce ruszy też usługa dowozu zamówień do klienta.

Sfinks Polska zarządza 183 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 90 restauracji Sphinx (segment casual dining), 68 pubami Piwiarnia Warki (segment gastro pubów), 12 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining), 2 restauracjami WOOK (segment casual dining), 9 restauracjami Fabryka Pizzy oraz kultowym pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone (fast casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl