Trwa ekspansja sieci Action. Firma ma nowego dyrektora

action-swiebodzin-otwarcie

Międzynarodowa sieć sklepów Action kontynuuje swój dynamiczny rozwój w Polsce. Wraz z otwarciem nowego sklepu w Sosnowcu, które miało miejsce 7 marca 2019 roku, Action zwiększyła swoją sieć sklepów do 26 punktów. Nowym dyrektorem generalnym sieci Action na polskim rynku został Sławomir Nitek.

Wraz z otwarciem nowego sklepu przy ulicy 11 Listopada 126 w Sosnowcu, Action wzmacnił swoją sieć sklepów w południowej Polsce.

– Widzimy, że nasza koncepcja jest bardzo dobrze przyjmowana w Polsce i bardzo nas to cieszy. Action stawia na produkty dobrej jakości w najniższych możliwych cenach i szeroki, ciągle zmieniający się asortyment, który zaskakuje każdego tygodnia. W naszych sklepach nigdy nie jest nudno i klienci to doceniają – wyjaśnia Monique Groeneveld, dyrektor generalny Action Polska. – Właśnie dlatego możemy rosnąć tak szybko i pewnie patrzeć na naszą dalszą ekspansję w kolejnym roku. Decydując się na Sosnowiec wybraliśmy świetną lokalizację, zapewniającą wygodne zakupy i łatwy dostęp dla naszych klientów – dodaje.

Sklep Action w Sosnowcu będzie zatrudniał ok. 20 osób, będzie miał ok. 1 000 mkw. powierzchni, a dla klientów będą dostępne miejsca parkingowe.

Action planuje dalszą ekspansję w Polsce

Action planuje dalszy wzrost w Polsce. – Podjęliśmy znaczące kroki, aby wzmocnić naszą organizację w Polsce i stać się częścią lokalnego krajobrazu detalicznego. Naszym celem jest otwarcie zdecydowanie większej liczby sklepów w tym kraju, aby oferować jak największej grupie odwiedzających nas osób dobre i zaskakujące produkty w możliwie najniższych cenach. Chcemy podnosić komfort życia naszych klientów, niezależnie od ich możliwości finansowych – dodaje Monique Groeneveld.

Action z powodzeniem wkroczyło do Polski w październiku 2017 r. uruchamiając sześć sklepów, rok później dyskont niespożywczy świętował już otwarcie swoich 25 sklepów. Wraz z rozpoczęciem budowy centrum dystrybucyjnego w Osłej, Action inwestuje w swoją obecność na terenie całego kraju. Ponadto, na początku tego roku Action otworzyło swoje biuro w Katowicach, skąd zespół będzie koordynował i zarządzał dalszą ekspansją Action.

Nowy dyrektor sieci Action

Od początku marca 2019 roku dyrektorem generalnym sieci dyskontów Action w Polsce został Sławomir Nitek. Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracował dla duńskiej sieci Netto. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora operacyjnego odpowiadając za cały pion sprzedaży. Z końcem lutego 2019 roku zakończył on współpracę z Netto i rozpoczął pracę w sieci Action.

Action to szybko rozwijająca się międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych z 1400 sklepów w Holandii, Belgii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Austrii i Polsce. We wszystkich krajach zatrudnia niemal 45 000 osób. W 2017 r. sprzedaż wyniosła 3,4 mld euro. Około jedna trzecia z ponad 6.000 artykułów w sklepach Action jest częścią standardowego zakresu produktów. Cała reszta jest dynamiczna i szybko się zmienia, a każdego tygodnia Action wprowadza na półki swoich sklepów ponad 150 nowych artykułów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl