Księgarnie Świat Książki inwestują w swój rozwój

Sieć Księgarnie Świat Książki stale się rozwija. W 2018 roku powiększyła się o 20 nowych lokalizacji, dzięki czemu obecnie liczy 126 księgarń.

Koniec 2018 roku był wyjątkowo intensywnym czasem dla sieci Księgarnia Świat Książki. Nowe księgarnie zadebiutowały w Warszawie, Pruszkowie, Zakopanem i Katowicach. W stolicy kraju księgarnia Świat Książki pojawiła się w dwóch lokalizacjach, co spowodowało, że liczba punktów sieci w Warszawie wzrosła do 18. lokalizacji. 19 grudnia sieć wzbogaciła ofertę Atrium Promenada przy ul. Ostrobramska 75C, a 25 października – Atrium Targówek przy ul. Głębockiej.

Najwyższy wynik w branży księgarskiej

Sieć inwestują także w wysoką jakość obsługi klienta. Księgarnie Świat Książki osiągnęła wysokie, 7. miejsce w rankingu poziomu obsługi klienta i najwyższy wynik w branży księgarskiej.

Jakość obsługi klienta w sieci Księgarnie Świat Książki co roku wzrasta. W 2018 roku sieć zajęła 27. miejsce spośród badanych 130 sieci sklepów. W tym roku sieć uplasowała się na 7. miejscu wśród 108 sieci. W ciągu trzech ostatnich lat poziom obsługi klienta w sieci Księgarnie Świat Książki wzrósł o ponad 30 proc., uzyskując wynik 93,7 proc.

Daymakerindex jest raportem corocznie opracowywanym przez Daymaker nieprzerwanie od roku 2009. Metodą pomiarową wykorzystywaną w badaniach jest Mystery Shopping, który polega na tym, że sklep odwiedzany jest przez „tajemniczego klienta” (Mystery Shopper), który następnie wypełnia ankietę dotyczącą wizyty. Badanie bazuje na 540 obserwacjach podzielonych na 108 sieci sklepów, które działają w 12 branżach sektora handlu detalicznego. Każda z sieci sklepów została poddana pięciu obserwacjom, które zostały przeprowadzone w okresie między 11 a 31 stycznia 2019 roku. Oprócz wysokiej obsługi klienta, sieć stale poszerza swoją ofertę zarówno książkową, jak również artykułów papierniczych, gier i zabawek oraz muzyki i filmu.

Księgarnie Świat Książki to dynamicznie rozwijająca się sieć licząca już ponad 120 salonów na terenie całej Polski, których oferta obejmuje nowości, hity wydawnicze i klasykę – od ambitnych tytułów dla wymagających przez literaturę popularną po książki dla dzieci i podręczniki. Sieć wspiera Duże Rodziny – w księgarniach akceptowana jest Karta Dużej Rodziny, a jej posiadacze mają możliwość skorzystania ze specjalnych rabatów.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.