Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

W Ełku powstanie największy park handlowy w regionie

W Ełku, w województwie warmińsko – mazurskim, powstanie Park Handlowy Karuzela i hipermarket bi1 które łącznie będą miały ponad 24 tys. mkw. GLA. Będzie to największy hipermarket spożywczy w tym regionie. Uzupełnieniem projektu będzie restauracja przejazdowa typy drive thru.

Projekt zostanie zaprezentowany podczas wiosennej edycji Shopping Center  Forum 2019 na stoisku 1.7

Hipermarket bi1 z grupy Schiever, jest franczyzobiorcą Auchan i na nim wzoruje swoje sklepy. W Ełku otworzy także stację paliw, oferującą bardzo konkurencyjne ceny paliw dla klientów detalicznych na polskim rynku. W ramach Karuzeli w 2020 roku do dyspozycji klientów z miasta i regionu zostanie oddane ponad 30 sklepów, a obiekt obsługiwany będzie przez blisko 1,2 tys. bezpłatnych miejsc parkingowych. Obecnie trwają przygotowawcze do rozpoczęcia budowy.

Rekalma Apsys
r e k l a m a
Park Handlowy Karuzela w Ełku
Park Handlowy Karuzela w Ełku

–  Parki handlowe dużej skali, tj. o powierzchni najmu przekraczającej 10 tys. – 15 tys. mkw. GLA to zupełnie nowa jakość na polskim rynku, zwłaszcza w średnich i małych miastach. Jesteśmy zaskoczeni gigantycznym zainteresowaniem najemców, nawet takich którzy do tej pory nie otwierali sklepów w parkach handlowych, zwłaszcza tych z branży modowej – mówi Janusz Botorek reprezentujący dewelopera projektu budowanego przez spółkę której udziałowcami są fundusz zarządzany przez Mitiska REIM i Karuzela Holding.

Profil takiego obiektu to mix największych na polski i europejskim rynku sklepów z branży modowej, obuwniczej, sportowej, elektronicznej, dyskontowej i wyposażenia wnętrz, wzmocniony dużym hipermarketem, stacją paliw i restauracją fast foodową.

Wspólny projekt Mitiska REIM i Karuzela Holding

Karuzela w Ełku to jeden z pierwszych projektów będących  efektem współpracy strategicznego partnerstwa belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding.

– Działając w 10 krajach Europy mamy doświadczenie, że tak duże projekty jak Karuzela w Ełku dają gwarancję wysokiej odwiedzalności przez klientów a co za tym idzie zapewniają stabilne obroty dla najemców, zwłaszcza że zasięg oddziaływania takiego projektu to ponad 100 tys mieszkańców – dodaje Sylvie Geuten z Mitiska.

Park Handlowy Karuzela w Ełku
Park Handlowy Karuzela w Ełku

Karuzela Holding to firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości handlowych na terenie całej Polski. Poprzez swoje biura w Warszawie i Poznaniu realizuje cały proces deweloperski koncentrując się na budowie parków handlowych i małych galerii w miastach o wielkości 20 tys. – 60 tys. mieszkańców. Obecnie pod nazwą Karuzela  działają obiekty w  Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i  Wrześni. Projekty w Lublińcu i  Wodzisławiu Śląskim będą rozbudowane w tym roku.

Mitiska REIM Mitiska REIM jest wiodącym europejskim inwestorem w centra handlowe. Model inwestycyjny firmy jest nastawiony na współpracę z partnerami na poszczególnych krajowych rynkach co umożliwiło w ciągu 6 lat zbudowanie portfolio 65 centrów handlowych zlokalizowanych we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Rumunii, Serbii, Holandii, Czechach i Polsce. To łącznie około 600 tys. mkw. powierzchni generujących ponad 64 miliony Euro przychodów rocznie. Inwestorem funduszy zarządzanych przez Mitiska są wiodące firmy ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne i banki inwestycyjne z Europy Zachodniej.