Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Multibrandowe concept store’y w Arkadach Wrocławskich i Sky Tower

W należących do LC Corp wrocławskich centrach handlowych pojawiły się multibrandowe sklepy tematyczne, oferujące wyselekcjonowane produkty głównie polskich producentów. W Arkadach Wrocławskich otwarto butik Granda i Banda oraz dedykowany rodzinom z dziećmi koncept Kraina Szczęścia. W Sky Tower ruszył sklep Aviators, kierujący swoją ofertę do mężczyzn.

Kraina Szczęścia w Arkadach Wrocławskich to concept store z designerskimi ubraniami i akcesoriami dla dzieci oraz pobudzającymi kreatywność zabawkami. Koncept sklepu oparty został na polskiej produkcji animowanej „Rodzina Treflików” i posiada wydzieloną przestrzeń zabaw o nazwie Kraina Treflików, w której prowadzone są warsztaty i animacje dla najmłodszych.

Dziecięcy koncept nie jest przypadkowy i wynika ze strategii rozwoju Arkad Wrocławskich, która zakłada dynamiczną rozbudowę oferty handlowo-usługowo-rozrywkowej skierowanej w stronę rodzin. Kraina Szczęścia zlokalizowana jest na poziomie +1 centrum handlowego i zajmuje powierzchnię nieco ponad 200 mkw.

Granda i Banda to multibrandowy butik oferujący designerską odzież streetową i sportową, bieliznę, akcesoria turystyczne, a także deskorolki i rowery.  Lokal o powierzchni 176 mkw. znajduje się na parterze Arkad Wrocławskich.

Trzeci concept store otwarty został na poziomie 0 w Sky Tower. To dedykowany mężczyznom salon Aviators o powierzchni 100 mkw. Nietuzinkowy wystrój sklepu nawiązuje do inżynierii lotniczej i motoryzacyjnej. Uwagę przyciągają biurko z ośmiocylindrowego silnika czy lampy z tłoków skrzyni biegów. W ofercie sklepu znajduje się casualowa odzież męska polskich projektantów, akcesoria i gadżety dla mężczyzn. Co ciekawe na sprzedaż są również designerskie elementy wyposażenia lokalu.

– Nieustannie wzbogacamy tenant-mix naszych centrów handlowych i staramy się przyciągać uwagę klientów ofertą handlową i usługową niespotykaną w innych wrocławskich galeriach. Concept store’y w Arkadach Wrocławskich i Sky Tower to miejsca dostarczające nowych doświadczeń zakupowych, innych niż tradycyjne sklepy. Jesteśmy przekonani, że spotkają się z dużym zainteresowaniem odwiedzających – mówi Małgorzata Michalska, Manager ds. Komercjalizacji, LC Corp S.A.

Sky Tower i Arkady Wrocławskie

Sky Tower, najwyższy budynek w Polsce w kategoriach wysokość do dachu (212 m) oraz wysokości do najwyżej położonego piętra, to miejsce niezwykłe, wyróżniające się doskonałą lokalizacją oraz wyjątkową, nowoczesną architekturą i niepowtarzalnym stylem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 30,5 tys. mkw., a powierzchnia przeznaczona dla butików, galerii sztuki, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje 25 tys. mkw. W części rekreacyjnej znajduje się galeria rozrywki, SPA, centrum sportowe i medyczne. Sky Tower posiada rozbudowaną i unikalną na rynku strefę rozrywki oraz rekreacji, otwartą do późnych godzin nocnych – klienci mogą korzystać z oferty najnowocześniejszej we Wrocławiu kręgielni Sky Bowling. Relaks i aktywność zapewnia Fitness Academy. Działa tu także pierwsza w regionie szkoła tańca Agustina Egurroli – Egurrola Dance Studio Wrocław, oferująca zajęcia dla osób w każdym wieku. Warto wspomnieć również o pełnym wachlarzu punktów usługowych, dostępnych w Sky Tower: poczta, kantor wymiany walut, pralnia chemiczna, salon fryzjerski czy biuro podróży. Kierowcy mają do dyspozycji 1,5 tys. miejsc parkingowych. Całkowita powierzchnia obiektu, otwartego w marcu 2013, wynosi ok. 171 tys. mkw. Na 49 piętrze uruchomiono najwyższy punkt widokowy w Polsce, który jest ogromną atrakcją turystyczną. Sky Tower to jedno z największych przedsięwzięć w stolicy Dolnego Śląska, to nowy symbol miasta.

CH Arkady Wrocławskie zlokalizowane jest w ścisłym centrum Wrocławia. Na 3 poziomach Centrum znajduje się 110 sklepów i punktów usługowych. Do dyspozycji klientów przygotowanych jest 1,1 tys. miejsc parkingowych. W Arkadach znajduje się też nowoczesne centrum rekreacyjne „Fitness Academy” oraz pierwsze we Wrocławiu OH Kino będące połączeniem najlepszych cech multipleksu z charakterystycznymi elementami dawnej kinematografii.