Helios stworzy nową spółkę odpowiedzialną za ekspansję Pasibusa

Do UOKiK-u wpłynął wniosek w sprawie utworzenia przez Helios oraz trzech przedsiębiorców nowego podmiotu odpowiedzialnego za rozwój sieci sieci Pasibus.

Zgłaszana transakcja stanowi koncentrację w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów. Dotyczy ona zamiaru utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez Helios S.A. z siedzibą w Łodzi oraz przez trzech przedsiębiorców będących osobami fizycznymi. Wspólny przedsiębiorca zostanie utworzony w oparciu o już istniejącą spółkę, Step Inside sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, zawiązaną na potrzeby zgłaszanej transakcji przez Helios.

Wspólny przedsiębiorca będzie prowadzić działalność polegającą na otwieraniu, prowadzeniu i rozwijaniu sieci lokali gastronomicznych pod marką handlową Pasibus. Lokale prowadzone przez wspólnego przedsiębiorcę będą zlokalizowane głównie przy ulicach handlowych oraz w galeriach handlowych.

Helios i Pasibus

Przypomnijmy, że na przełomie luty/marzec Helios S.A. rozpoczął negocjacje z częścią wspólników spółki Food for Nation Sp. z o.o. sp.k. będącej właścicielem sieci gastronomicznej Pasibus, w przedmiocie wspólnego rozwoju tej marki. W planach jest otwarcie 40 lokali.

Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A. Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 47 kinami mającymi łącznie 269 ekranów i ponad 52 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Grupa kapitałowa Agora prowadzi m.in. działalność wydawniczą, radiową oraz w zakresie produkcji filmowej. Sieć Helios została nominowana do nagrody SCF Retailers’s Awards 2019 w kategorii New Retail Concept/Retail Store Design.

Historia Pasibusa rozpoczęła się od jednego foodtrucka w 2013 roku oraz ich obecności na popularnych festiwalach na terenie całej Polski. Obecnie tylko we Wrocławiu, skąd pochodzi, posiada 8 własnych lokalizacji, również w galeriach handlowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl