Trei rozszerza działalność. Wszystkie projekty zaprezentuje na SCF 2019

Trei Real Estate rozbudowuje swój polski portfel inwestycyjny w obszarze handlu detalicznego. Zajmująca się nieruchomościami spółka, należąca do niemieckiej grupy Tengelmann, otworzyła w Bytowie swój jedenasty w Polsce park handlowy pod marką Vendo Park. Wszystkie projekty inwestora zostaną zaprezentowane we wtorek podczas Shopping Center Forum 2019 Exhibition & Awards.

Pierwsza inwestycja Trei na Pomorzu została otwarta 28 marca. Vendo Park przy ul. Przemysłowej wybudowano na działce o powierzchni 0,8 ha. Do dyspozycji najemców zostało oddane 2,9 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni handlowej, którą w całości wynajęły popularne sieci: Rossmann, Media Expert, KiK, Pepco i CCC.

Vendo Park w Bytowie to nasz kolejny sukces na polskim rynku. Park już na wczesnym etapie budowy miał komplet najemców, co potwierdza coraz wyższe zainteresowanie tym formatem nieruchomości handlowych. Tym bardziej, że ciągle zgłaszają się do nas zarówno najemcy obecni w innych naszych Vendo Parkach, jak i nowe firmy poszukujące kolejnej lokalizacji dla swoich sklepów – podkreśla Olga Czyblis, Senior Lease Manager w Trei Real Estate Poland.

Vendo Parki są budowane w sąsiedztwie supermarketów, dzięki czemu doskonale uzupełniają dostępną ofertę i zapewniają mieszkańcom maksymalną wygodę w codziennych zakupach. W pobliżu parku handlowego w Bytowie znajdują się supermarkety Lidl i Kaufland.

Vendo Parki w budowie

Trei rozpoczął budowę parku handlowego w Pułtusku. Deweloper przeprowadził już prace budowlane i instalacyjne i obecnie obiekt znajduje się w stanie surowym zamkniętym. Vendo Park o powierzchni najmu ponad 4,1 tys. mkw. powstaje na działce przy ul. Nowy Rynek, gdzie mieścił się dworzec autobusowy. Inwestor zdecydował się na pozostawienie zabytkowej mozaiki na elewacji budynku dworca, dlatego budowa jest realizowana pod nadzorem konserwatora. Park handlowy dostarczy najemcom ok. 4 tys. mkw. komfortowej powierzchni handlowej, na której planowanie jest otwarcie 8 sklepów. Wraz z Vendo Parkiem w Pułtusku zadebiutują nowe marki: Martes Sport, KiK i Hebe. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu.

Kolejnym ważnym dla Trei punktem na handlowej mapie Polski jest Ostrołęka, gdzie spółka buduje park handlowy o powierzchni 3,1 tys. mkw. Generalny wykonawca, firma Euro-Bud rozpoczął prace budowlane oraz montaż instalacji na działce. Obiekt powstaje przy ulicy Witosa, a jego otwarcie jest planowane w wakacje. Trei przebudowuje również fragment ulicy Zielonej, by poprawić dojazd do Vendo Parku klientom i dostawcom. Ofertę sieci Vendo Parków w Polsce uzupełni kolejna lokalizacja – Łask. Inwestor wyłonił właśnie generalnego wykonawcę budynku, którym została firma Daldehog sp. z o.o. W marcu rozpoczęły się prace przygotowawcze pod inwestycję. Obiekt powstanie przy ulicy Warszawskiej na działce o powierzchni prawie 19,6 tys. mkw. i dostarczy 4 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Otwarcie Vendo Parku w Łasku jest zaplanowane na jesień.

Nowe plany na horyzoncie

Po sukcesie na polskim rynku nieruchomości handlowych, Trei podjął decyzję o dywersyfikacji swoich linii biznesowych. Inwestor zakupił powstające na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu osiedle mieszkaniowe.

– Naszym strategicznym celem jest zwiększenie udziału nieruchomości mieszkaniowych w portfelu Trei. Zakup działki wraz z projektem jej zabudowy w tak doskonałej wrocławskiej lokalizacji to dla nas ważny ruch biznesowy i mocne wejście w kolejny segment rynku. W Polsce zarządzamy w tym momencie łącznie 119 obiektami handlowymi, wybudowaliśmy dotąd 11 Vendo Parków i nadal będziemy intensywnie rozwijać tę sieć. W 2018 roku kupiliśmy 11 działek i w tym roku planujemy otwarcia kolejnych 6 inwestycji, co podwoi liczbę nowych projektów rok do roku. Jednocześnie dostrzegamy olbrzymi potencjał na rynku mieszkaniowym, a projekt we Wrocławiu nie jest jedynym planowanym przez nas w tym sektorze – komentuje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Osiedle powstaje na przy ulicy Bacciarellego 54 we Wrocławiu i będzie składać się z 10 kameralnych budynków. Pierwszy etap, aktualnie w budowie, zaoferuje 62 mieszkania i ma być gotowy w 2020 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.