Nowy parking Focus Mall Zielona Góra to 360 miejsc postojowych i 60 –metrowy mural

Od 26 kwietnia 2019 roku, odwiedzający galerię Focus Mall Zielona Góra mogą korzystać z nowego, zadaszonego parkingu. To aż 360 miejsc postojowych umiejscowionych na dwóch kondygnacjach. Jego wnętrze będzie zdobił wyjątkowy mural, którego autorem i wykonawcą jest artysta, Jarema Drogowski.

W piątek, 26 kwietnia, został oddany do użytku nowy, dwupoziomowy parking galerii Focus Mall Zielona Góra. Na terenie parkingu trwają ostatnie prace wykończeniowe, jednakże kierowcy mogą swobodnie korzystać z miejsc postojowych. Nowo wybudowana przestrzeń o powierzchni 12 tys. mkw. pomieści aż 360 aut. Znajdują się tam miejsca dedykowane rodzinom oraz osobom niepełnosprawnym. Na parkingu wydzielono także stanowisko dla wózków zakupowych supermarketu Carrefour oraz sklepu Media Markt, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. W ramach tego etapu rozbudowy zaadaptowano nieużytkowany, zabytkowy budynek, którego ściany zewnętrze poddano renowacji.

Galeria informuje kierowców, że wjazd na parking jest możliwy od strony ul. Wrocławskiej – to ta sama droga, która przed budową służyła do wjazdu na parking główny. Wejście na poziom galerii z niższej kondygnacji parkingu znajduje się tuż przy sklepie Deichmann i Vision Express. Osoby wchodzące na pasaż z wyższego poziomu parkingu wyjdą przy strefie foodcourt, w pobliżu restauracji Mc Donald’s. To nie jedyne zmiany dla kierowców. W piątek, 26 kwietnia, do momentu zakończenia rozbudowy, został zamknięty główny parking, a tym samym wjazd do galerii od strony ulic Sienkiewicza i Kraszewskiego. W tym czasie odwiedzający galerię mogą parkować na nowym parkingu, a także na postoju znajdującym się od strony rampy dostawczej (wjazd od al. Konstytucji 3 Maja, jak na stację paliw Circle Q).

Wyjątkowy mural tworzony na oczach klientów!

Parking Focus Mall w nowej odsłonie, to nie tylko nowy ciąg komunikacyjny. Niecodziennego i oryginalnego wymiaru nabierze także jego wnętrze. Właściciel galerii Focus Mall, spółka NEPI Rockcastle, we współpracy z artystą, Jaremą Drogowskim, zainicjował wyjątkowy projekt. W ramach niecodziennego przedsięwzięcia ściana dolnej kondygnacji parkingu od strony ul. Wrocławskiej, zostanie ozdobiona 60-metrowym muralem! Betonową taflę o powierzchni blisko 250 mkw. ozdobią elementy charakterystyczne dla Zielonej Góry. Motyw przewodni malunku na tę chwilę pozostaje tajemnicą. Wszystko po to, aby zaangażować w tą unikalną akcję bywalców zielonogórskiego centrum handlowego, bowiem, to oni będą pierwszymi odbiorcami muralu. Odwiedzający nowy parking galerii, będą mogli na żywo obserwować pracę nad muralem i na bieżąco poznawać kolejne jego fragmenty! Za pomocą wyobraźni, pędzla i czarnej farby, artysta zabierze klientów w niezwykłą podróż, którą każdy będzie mógł zinterpretować w indywidualny sposób. Galeria Focus Mall zachęca do śledzenia poczynań artysty od 29 kwietnia 2019 roku. To właśnie w poniedziałek, Jarema Drogowski, rozpocznie pracę nad muralem, który ozdobi nowo otwartą przestrzeń parkingową, sprawiając jednocześnie, że będzie ona jedyna w swoim rodzaju. Należy nadmienić, że odwiedzający, mają niecodzienną szansę stać się poniekąd częścią tego projektu, poprzez uczestnictwo w całym procesie twórczym. Dlatego centrum handlowe zachęca do śledzenia zarówno poczynań artysty na żywo, jak również zaprasza do odwiedzenia mediów społecznościowych, gdzie będą zamieszczane fotorelacje z tego niezwykłego przedsięwzięcia. Przez najbliższe tygodnie, Jarema Drogowski, codziennie będzie tworzył i odkrywał przed przechodniami kolejne karty historii, którą chce przekazać. Grafika na ścianie parkingu będzie zrealizowana w stylistyce zaczerpniętej z komiksu i jednocześnie będzie zestawieniem świata nowoczesnego z przeszłością. Intencją autora jest pobudzenie przechodniów do chwilowej refleksji, zatrzymania się w natłoku spraw i zastanowienia się nad rzeczami nieoczywistymi. Patronat medialny nad projektem stworzenia muralu objęli: Radio Zielona Góra oraz Gazeta Lubuska.

Autor koncepcji artystycznej oraz wykonawca malunku, to Jarema Drogowski (znany również, jako Pan Jarema), który w swojej pracy łączy różne środki wyrazu. Szczególnie bliski artyście jest rysunek – najstarsza forma komunikatu, która jest wciąż aktualna i nieustanie ewoluuje. Na początku drogi twórczej artysta był rozpoznawalny dzięki grafikom wielkoformatowym zamieszczanym w przestrzeni miejskiej, m.in. w Warszawie, Londynie czy Nowym Jorku. W ostatnim czasie artysta koncentruje się głównie na konceptualnych formach wyrazu. Po przez concept art, Jarema Drogowski, stara się zwizualizować ideę, a nie precyzować czy nazywać ją dosłownie. Technika ta jest nieodzowną częścią gier video, animacji czy komiksów. Tę formę ilustracji prezentowaną przez artystę w różnych kontekstach można zobaczyć, na: www.instagram.com/jaremadrogowski/. Wykłada w Kolegium Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jego viralowy projekt Szeptacze (polegający na wprowadzeniu do powszechnego obiegu nowego znaku interpunkcyjnego) był pokazywany podczas 54. Venice Biennale w 2011 roku. Laureat stypendium Ministra Kultury “Młoda Polska 2012”.

Obiekt w portfolio NEPI Rockcastle

Focus Mall to nowoczesne centrum handlowo – usługowe w centrum Zielonej Góry, wybudowane w 2008 roku, na pofabrycznych terenach dawnej Fabryki Wełny. Obiekt dostarcza szeroką ofertę handlowo-usługową, rozmieszczoną na 29 tys. m. kw. GLA. Oprócz 110 sklepów i butików dla odwiedzających dostępne jest 9-salowe kino. Na terenie galerii mieści się Muzeum dawnego Zakładu Przemysłu Włókienniczego „Polska Wełna”, które podkreśla charakter obiektu. Właścicielem obiektu jest firma NEPI Rockcastle. Za zarządzanie centrum handlowym odpowiada firma Apsys Polska.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl