Trei RE: KiK otworzy cztery sklepy w Vendo Parkach

KiK, sieć dyskontów tekstylnych otwiera swoje sklepy w kolejnych lokalizacjach w Polsce. Firma podpisała z Trei Real Estate cztery nowe umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 2600 mkw.

KiK należy do dziesięciu największych firm sieci handlowych na niemieckim rynku sprzedaży detalicznej i prowadzi ponad 3,5 tys. sklepów w Europie – z czego 274 znajduje się w Polsce.

– Sukces naszej firmy polega na tworzeniu nowego modelu biznesu – dyskontu tekstylnego. Ofertę sklepów KiK koncentrujemy na niedrogich i dobrych jakościowo tekstyliach, które stanowią 70 proc. naszego asortymentu, a jej uzupełnieniem są artykuły non-food, takie jak akcesoria i dekoracje do domu, zabawki czy artykuły papiernicze. Planujemy długoterminowy rozwój w Polsce oraz stałe powiększanie liczby sklepów. Parki handlowe budowane przez Trei idealnie odpowiadają na nasze potrzeby – są bardzo dobrze zlokalizowane i dostarczają najwyższej jakości przestrzeń handlową, stąd też stanowią naturalny wybór dla ekspansji naszego biznesu – podkreśla Mariusz Kulik, Członek Zarządu KiK w Polsce.

Wspólny rozwój nowych lokalizacji

Jeszcze w tym roku KiK otworzy swoje sklepy w czterech parkach handlowych, które Trei Real Estate buduje pod wspólną marką Vendo Park. Sieć handlowa KiK już w sierpniu wprowadzi się do Pułtuska, gdzie zajmie 675 mkw., a także do Ostrołęki (650 mkw.). Dyskont  wynajął również 650 mkw. powierzchni w Vendo Parku w Łasku, którego budowa właśnie się rozpoczęła oraz 670 mkw. w parku handlowym w Jaworze, którego oddanie do użytku zaplanowano pod koniec bieżącego roku.

„KiK należy do grona stałych najemców naszych parków handlowych i jest obecny we wszystkich 11 Vendo Parkach, które zbudowaliśmy dotąd w Polsce. Oprócz podpisanych właśnie czterech umów najmu prowadzimy zaawansowane negocjacje dotyczące kolejnych lokalizacji. Pragnę również podkreślić, że większość najemców, podobnie jak KiK, nawiązuje z nami długofalową współpracę i decyduje się na wynajem powierzchni w więcej niż jednym Vendo Parku – komentuje Olga Czyblis, Senior Lease Manager w Trei Real Estate Poland.

W grupie stałych najemców parków handlowych Trei znajdują się m.in. Pepco, Hebe, Rossmann, Martes Sport, Action, CCC, Jysk, Media Expert, Neonet, i Tedi. Coraz częściej do mniejszych formatów handlowych wchodzą również znane sieci odzieżowe jak np. pochodząca z Polski grupa LPP (właściciel Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp i House), która otworzyła swoje sklepy w Vendo Parku w Nysie, czy obecna w Vendo Parku w Chodzieży sieć Top Secret, która jest również jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek odzieżowych.

Rynek parków handlowych przeżywa okres intensywnego wzrostu, o czym świadczy opublikowany ostatnio przez Trei oraz CBRE raport (do pobrania pod linkiem www.treirealestate.com/report). Na koniec I kw. 2019 r. zasoby parków handlowych w Polsce wyniosły blisko 1,52 mln mkw., a przewiduje się, że do końca roku przybędzie ok. 170 tys. mkw. nowej podaży, co pokazuje pozytywny trend rosnącego zainteresowania parkami handlowymi wśród deweloperów. Wynika to zarówno z relatywnie wysokiego nasycenia tradycyjnymi formatami, które stopniowo przekształcają się w połączenie funkcji handlowych i rozrywkowych oraz z potrzeby wygodnych zakupów.

Trei Real Estate GmbH należy do grupy Tengelmann

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Mülheim an der Ruhr, inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1.1 miliarda EUR, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 686 milionów euro. Pod marką Vendo Park firma rozwija, buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji. Obecny rozwój Trei w Niemczech obejmuje nieruchomości mieszkaniowe z powierzchniami komercyjnymi, a także apartamenty studenckie budowane pod marką Quartillion. Spółka aktywnie działa również na rynku międzynarodowym i realizuje projekty mieszkaniowe w Czechach, Polsce i USA.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl