Kolejny dobry miesiąc dla Esotiq & Henderson

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Esotiq & Henderson S.A. w kwietniu 2019 r. wyniosły około 14 mln zł i były wyższe o około 7 proc. od przychodów osiągniętych w kwietniu 2018 r.

Natomiast skonsolidowane przychody ze sprzedaży  grupy w okresie styczeń – kwiecień 2019 r. wyniosły około 53 mln zł i były wyższe o około 13 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

Sprzedaż e-commerce i marża

Przychody Esotiq & Henderson S.A. ze sprzedaży internetowej w kwietniu 2019 r. wyniosły około 1,2 mln zł i były wyższe o około 150 proc. rok do roku. Narastająco, w okresie styczeń – kwiecień 2019 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły około 5,2 mln zł i były wyższe o około 150 proc. niż w analogicznym okresie 2018 r.

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży Esotiq & Henderson S.A. wyniosła około 63 proc. i była niższa o około 3 p.p. w porównaniu z marżą zrealizowaną w kwietniu roku poprzedniego.

W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – kwiecień 2019 r. wyniosła około 58 proc. i według szacunków była niższa o około 4 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Powierzchni handlowa Esotiq & Henderson S.A. na koniec kwietnia br. wynosiła 18271 mkw. i była większa o około 6 proc. niż rok wcześniej.

Rozwój sieci sklepów online i offline

Esotiq & Henderson S.A prowadzi sprzedaż online w 29 krajach poprzez cztery własne sklepy internetowe Esotiq oraz platformy multibrandowe. Obecnie sprzedaż e-commerce prowadzona jest w 13 językach, towar dostarczany jest do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Firma planuje otwarcie kolejnych sklepów internetowych m.in. na Białorusi, w Młodawi i Rosji. Ponadto w tym roku liczba salonów stacjonarnych ma się zwiększyć o 35 placówek: 20 w Polsce, 4 w Niemczech, 8 na rynkach wschodnich i 3 w krajach bałtyckich (Łotwa, Estonia).

Esotiq & Henderson to firma, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych (głównie bielizny) i kosmetycznych. Spółka prowadzi sprzedaż w kraju oraz zagranicą. Bielizna Esotiq sprzedawana jest w 232 salonach franczyzowych oraz 62 salonach własnych w Polsce, Niemczech, Mołdawii, na Białorusi i Ukrainie. W ubiegłym roku spółka otworzyła swój pierwszy salon w Rosji.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.