Nowa przestrzeń przed krakowskim centrum handlowym

Plac przed krakowskim centrum handlowym Galerią Kazimierz, u zbiegu ul. Podgórskiej z al. Daszyńskiego, zmienił się właśnie w teren rekreacyjny z dużą ilością zieleni, który służyć będzie mieszkańcom Krakowa. W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie, w którym udział wzięli liczni goście, w tym Bogusław Kośmider – Wiceprezydent Miasta Krakowa.

Jeszcze niedawno plac służył przede wszystkim jako droga prowadząca do Galerii. Teraz w otoczeniu zabytkowych budynków centrum handlowego została stworzona przestrzeń służąca temu, co określa się mianem wellness, czyli łapaniu równowagi między stanem ciała i ducha. Zmianę widać już na pierwszy rzut oka – to duża ilość zieleni. Położono aż 1,2 tys. metrów kwadratowych trawnika, zasadzono 170 mkw. krzewów oraz sześć drzew, rosną tu m.in. Tulipanowiec Amerykański, Magnolia Galaxy czy Wisteria Chińska. Między nimi został ustawiony habitat, który przyciągał będzie ptaki i owady. Natura zbliży się do Galerii Kazimierz na wyciągnięcie ręki. Centrum przeznaczyło na zmiany w sumie ok. 1,5 mln euro.

1,5 mln euro na inwestycje w przestrzeń niekomercyjną

– To ewenement w skali Krakowa, że galeria handlowa inwestuje w przestrzeń niekomercyjną, która będzie służyć do rekreacji – mówi Beata Jankowska, Dyrektor Centrum Handlowego Galeria Kazimierz. „Nasza Galeria znajduje się w pięknym miejscu Krakowa, w klimatycznej dzielnicy Kazimierz, chętnie odwiedzanej przez mieszkańców miasta i turystów. Postanowiliśmy stworzyć miejsce społecznościowe, w którym ludzie będą mogli razem spędzić czas, odpocząć, złapać chwilę oddechu. Miejsce, w którym wszyscy poczują się dobrze”.

Wzrok przyciąga iluminowana fontanna, której strumienie tryskają z 28 dysz wprost z posadzki – dzięki temu w upalne dni może służyć jako miejsce do ochłody, a wieczorem będzie z pewnością nową atrakcją Kazimierza. Obok ustawiono siedziska przypominające leżaki idealne, by usiąść, poczytać książkę lub po prostu opalać się. Widać stąd doskonale, co dzieje się na nowo ustawionym placu zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami, piaskownicą, linarium i trampolinami (mają specjalnie zabezpieczone, miękkie podłoże, więc nie trzeba się obawiać o zdrowie maluchów). Rodzicie mogą dzięki temu obserwować, jak ich pociechy spędzają aktywnie czas. Jeśli poczują ochotę na spotkanie z dorosłymi, Galeria zaprasza do zajęcia miejsca obok, pod pergolami oplecionymi roślinami. Znajdują się tam miejsca do siedzenia oraz gry planszowe, takie jak np. szachy. Obok ustawiono poidełka z wodą pitną, miski dla zwierząt oraz stojaki na rowery.

Zmiany, które przeprowadzono, zmieniły całkowicie charakter placu. Uwagę zwraca scena, na której już wkrótce będą odbywać się liczne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, warsztaty czy spotkania z gwiazdami. „Mamy też plan na czas zimowy – lodowisko. Nasi Klienci mogą liczyć na to, że w Galerii zawsze coś będzie się działo, także w czasie niedziel niehandlowych” – dodaje Beata Jankowska.

Blisko 40 tys. mkw. powierzchni GLA w Galerii Kazimierz

Galeria Kazimierz od kilku lat zmienia się intensywnie, podążając za najnowszymi trendami i oczekiwaniami Klientów. Już dziś jest jednym z najnowocześniejszych centrów handlowych dzięki licznym ekranom LED, interaktywnym ekranom sufitowym oraz nowoczesnemu oświetleniu budynku. Niedawno została odnowiona strefa gastronomiczna, stworzono wygodne pokoje dla rodziców z dziećmi. Komfortowe parkingi dla samochodów i motocykli czy miejsca do ładowania samochodów elektrycznych sprawiają, że obiekt posiada unikalny, nowoczesny charakter, dostosowany do życia wielkiego miasta i jego mieszkańców. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 1,5 tys. miejsc parkingowych.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.