Ekspansja Frankie’s w oparciu o system franczyzowy

Frankie’s to koncept juice barów pochodzących ze Skandynawii. Na polski rynek zawitał kilka lat temu z pierwszym lokalem we Wrocławiu. Aktualnie działa kilkanaście lokali w największych miastach w Polsce. Sieć będzie rozwijana w oparciu o system franczyzowy.

Frankie’s to, jak podkreślają przedstawiciele sieci, miejsca dla osób ceniących przede wszystkim zdrową żywność, zarówno na spotkania z przyjaciółmi, z rodziną, bądź przy okazji spotkań biznesowych. Aktualnie lokale sieci znajdują się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Koncept jest rozwijany zarówno w centrach handlowych (Magnolia, Posnania, Avenida), obiektach mixe used (Plac Konesera) jak i przy ulicach.

Frankie’s poszukuje lokali o powierzchni od 60 do 100 mkw.

Frankie’s poszukuje franczyzobiorców z lokalami o powierzchni od 600 do 100 mkw. W przypadku braku lokalu, spółka oferuje wsparcie w poszukiwaniu. Jak informują właściciele marki, zwrot z inwestycji szacowany jest na 2-4 lat. Celem jest wygenerowanie 10-20 proc. stopy zwrotu dla frabnczyzobiorcy po odjęciu wszystkich kosztów.

Spółka Frankie’s sp. z o.o. oferuje franczyzobiorcy m.in. wiedzę na temat produktów oraz obsługi klienta, dostęp do systemów IT, szkolenia specjalistyczne (Juice Academy), nowoczesny design, kontakty do dostawców oraz 2 tygodnie wsparcia po otwarciu dotyczący organizacji działalności.

Franczyza Frankie’s

Opłata franczyzowa wynosi 5 proc. od sprzedaży. Opłata wstępna wynosi 10 tys. zł. Szacowany budżet inwestycyjny rozpoczyna się od 150 tys. zł.

Specjalnością Frankie’s są głównie soki oraz koktajle owocowe. Poza tradycyjnymi świeżo wyciskanymi sokami owocowymi, można tu znaleźć koktajle z super foods, koktajle proteinowe, summer bowls. Dużą popularnością cieszą się także świeżo krojone sałatki, wrapy oraz kanapki podawane na ciepło. W sezonie zimowym proponowane są również soki na ciepło, które nie tylko świetnie smakują, ale również rozgrzewają cały organizm.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.