Jysk usprawnia procesy logistyczne

Jysk

Firma Jysk powiększyła powierzchnię magazynową w parku logistycznym P3 w Piotrkowie. P3 długoterminowy inwestor, właściciel i zarządca obiektów logistycznych w Europie dostarczył retailerowi 35 tys. mkw. nowej powierzchni magazynowej. Tym samym metraż zajmowany przez duńską sieć handlową w parku logistycznym powiększył się do ponad 80 tys. mkw.

Powierzchnie wynajmowane przez Jysk na terenie parku P3 Piotrków pełnią funkcję magazynów buforowych. Produkty w nich gromadzone zasilają proces przygotowania zamówień dla sieci własnej sklepów Jysk, który odbywa się w centrum dystrybucyjnym w Radomsku. Stamtąd artykuły trafiają do sklepów sieci w blisko 25 krajach.

– Wraz z dynamicznym rozwojem naszej firmy w regionie Europy Środkowej postanowiliśmy po raz kolejny zwiększyć powierzchnię zajmowaną w parku P3 Piotrków. Skonsolidowane w jednym miejscu magazyny znacząco usprawniają operacje związane ze składowaniem i dystrybucją naszych produktów. Łącznie z nowo wybudowanym obiektem w parku P3 Piotrów będziemy użytkować niemal 250 tys. mkw. powierzchni magazynowej w centralnej Polsce – mówi Paweł Waler, Dyrektor Centrum Dystrybucji Jysk w Radomsku.

Współpraca pomiędzy Jyski P3 rozpoczęła się w 2017 roku, kiedy sieć wynajęła w Piotrkowie 10,504 mkw. powierzchni magazynowej. Kilka miesięcy później zdecydowała się na dedykowany magazyn o powierzchni 37 tys. mkw. Po zajęciu dwóch kolejnych, właśnie oddanych do użytku powierzchni łączny metraż, który firma Jysk zajmuje na terenie parku w Piotrkowie wynosi ponad 80 tys. mkw. – czyli ośmiokrotnie więcej niż na początku współpracy. Jysk jest obecnie największym najemcą parku P3 Piotrków.

Budowana od 2000 roku sieć sprzedaży Jysk w Polsce obejmuje obecnie ponad 220 sklepów. Cała Grupa Jysk liczy 2,7 tys. sklepów. Sklepy zlokalizowane są m.in. w Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Holandii, na Słowacji, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Islandii, Kanadzie, Grenlandii, na Wyspach Owczych, w Estonii, Łotwie, na Litwie, Ukrainie, w Kosowie, Bułgarii, Kazachstanie, Rumunii, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Północnej Macedonii, na Chorwacji, we Włoszech, w Hiszpanii, Bośni i Hercegowinie.

Roczny obrót w roku finansowym 2017/2018 wyniósł 3,57 miliardów euro. Sieć zatrudnia ok. 23 tys. pracowników w 51 krajach na całym świecie, z czego w samej Polsce ponad 2,2 tys.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl