30 proc. spadki sprzedaży w Grupie TXM

Zarząd spółki TXM SA w restrukturyzacji poinformował, że szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM w czerwcu 2019 r. wyniosła ok. 21 mln zł, co oznacza spadek o 30 proc. w porównaniu do czerwca roku poprzedniego.

W ujęciu narastającym sprzedaż zrealizowana przez Grupę TXM wyniosła ok. 127,2 mln zł tj. o 23 proc. mniej niż w roku poprzednim.

Przychody ze sprzedaży towarów zrealizowane poprzez sklep internetowy www.txm.pl w czerwcu 2019 roku wyniosły ok. 0,4 mln zł, co oznacza spadek o 27 proc. w stosunku do czerwca 2018 roku. W ujęciu narastającym sprzedaż sklepu internetowego wyniosła ok. 3 mln zł i była o 17 proc. niższa w odniesieniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Blisko 300 sklepów TXM 

Sieć TXM na koniec czerwca składała się z 298 sklepów własnych o łącznej powierzchni 81,6 tys. mkw., która była o 22 proc. niższa niż na koniec czerwca 2019.

Jednocześnie zarząd poinformował, że: wolumen marży handlowej zrealizowany w docelowej sieci sklepów w Polsce, tj. bez uwzględnienia tych sklepów, które zostaną jeszcze w procesie restrukturyzacji zamknięte, w czerwcu był już jedynie o 2 proc. niższy w ujęciu r/r;. Sprzedaż na działalności zaniechanej tj. działalności zagranicznej, zmniejszyła się w czerwcu o 37 proc. r/r;. W czerwcu 2019 roku Grupa TXM zakończyła działalność na rynku słowackim.

TXM S.A. jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz za granicą – w Rumunii i do niedawna na Słowacji. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej. TXM S.A. od grudnia 2016 r. jest spółką publiczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl