UPS wprowadza innowacyjne opakowanie

UPS połączyło swoje siły z największymi na świecie producentami dóbr konsumenckich i międzynarodowym liderem w zakresie recyklingu, firmą TerraCycle. Efektem tej koalicji jest opracowanie innowacyjnego opakowania wielokrotnego użytku do transportu towarów. Opakowanie pod nazwą Loop™ zostanie przetestowane w Paryżu i Nowym Jorku. Będzie to pierwszy krok do jego pełnego wdrożenia na innych rynkach konsumenckich.

Firma UPS Polska jest Partnerem Merytorycznym jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019 CEE.

Wprowadzenie do obiegu opakowań wielokrotnego użytku Loop™ eliminuje konieczność używania jednorazowych opakowań, wykorzystywanych wcześniej do wysyłki towarów. Konsumenci będą teraz otrzymywać produkty w specjalnie zaprojektowanych, trwałych opakowaniach, które po dostarczeniu do odbiorcy będą zbierane, czyszczone i ponownie wykorzystywane do załadunku i wysyłki.

– Opakowania Loop nie tylko wyeliminują odpady opakowaniowe, ale także znacznie podwyższą komfort użytkowania produktów i wygodę zakupów – mówi Tom Szaky, Dyrektor Generalny TerraCycle. Produkty pod marką Loop będą tworzone za pośrednictwem systemu zaprojektowanego przez TerraCycle i UPS. Jest on najnowszym osiągnięciem w ramach długotrwałej współpracy
pomiędzy TerraCycle a UPS, liderem logistyki a ekspertem w dziedzinie opakowań.

– Innowacyjność jest kluczem do wszystkiego, co robimy w UPS, i cieszymy się, że możemy wspierać TerraCycle w projektowaniu opakowań Loop oraz w świadczeniu usług transportowych – mówi
Kate Gutmann, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwiązań UPS. – Jako lider w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym, firma UPS jest dumna, że będzie mogła uczestniczyć we wprowadzeniu na rynek opakowań wielokrotnego użytku Loop – dodaje.

Opakowania Loop wykonane są z takich materiałów, jak stopy metali, szkło i tworzywa sztuczne, dzięki czemu są trwałe i nadają się do ponownego użytku lub recyklingu. Takie same parametry ma zewnętrzny kontener transportowy – supernowoczesny pojemnik wyeliminuje potrzebę stosowania pudełek jednorazowych i zapewni rozwiązanie, które znacząco redukuje ilość odpadów.

Zaprojektowane i opracowane przez laboratorium UPS

Firmy UPS i TerraCycle współpracowały przy projektowaniu opakowania z wewnętrznymi przekładkami, które może służyć do transportu cieczy, produktów suchych i środków higieny osobistej.
Materiały, z których wykonane są opakowania, umożliwiają łatwe czyszczenie pojemnika przed jego ponownym użyciem. Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań, które posiada certyfikat Międzynarodowego Stowarzyszenia Bezpiecznego Transportu (ISTA) do przeprowadzania procedur testowych ISTA w celu sprawdzenia integralności opakowań, pomogło
stworzyć atrakcyjne dla konsumentów oraz wystarczająco trwałe opakowanie, które można wielokrotnie wykorzystywać.

W trakcie procesu projektowania i testowania, firma UPS znalazła rozwiązania niwelujące takie problemy, jak:

  • uszkodzenia materiałów,
  • nieszczelność produktu,
  • zużycie konstrukcji opakowania przy stosowaniu w ograniczonym zakresie,
  • rysy na metalowych pojemnikach spowodowane przez metalową sprzączkę.

Laboratorium UPS zaleciło TerraCycle wprowadzenie następujących usprawnień: wielostopniowe zamykanie pojemników, zamknięcie ograniczające ryzyko nieszczelności produktów oraz niestandardowe przekładki w pojemniku Loop zapewniające m.in. lepsze utrzymywanie produktów w miejscu podczas transportu. Dodatkowo laboratorium UPS ds. projektowania i testowania
opakowań przeprowadziło rygorystyczne testy przesyłanych ładunków w warunkach praktycznych, aby zebrać informacje o tym, czy pojemnik wielokrotnego użytku Loop nadaje się do transportu przesyłek o dużej objętości przez sieć wysoce zautomatyzowanych obiektów dystrybucyjnych UPS na całym świecie. – UPS pomógł firmie TerraCycle zaprojektować zewnętrzną i wewnętrzną część pojemnika Loop w sposób, w jaki sami nigdy byśmy tego nie zrobili. Dzięki testom UPS mogliśmy również udzielić porad naszym partnerom korzystającym z Loop w kwestii pakowania towarów oraz tego, jak układać je bezpośrednio w pojemniku – mówi Tiffany Threadgould, Chief Design Junkie w firmie TerraCycle.

Testy pilotażowe, które odbędą się w Paryżu i Nowym Jorku jeszcze w 2019 roku, pozwolą zebrać opinie konsumentów, na bazie których możliwe będzie usprawnienie całego procesu.

Lata doświadczeń w projektowaniu opakowań

Laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań w Addison pomaga klientom UPS z różnych branż optymalizować i chronić ich towary oraz ograniczać ilość odpadów dzięki
wprowadzaniu lepszych rozwiązań w zakresie opakowań. Laboratorium posiada pięć patentów na projekty opakowań oraz opracowane praktyki testowe i praktyczne rozwiązania, odpowiadające na szereg potrzeb, w tym opakowania z kontrolowaną temperaturą dla firm spożywczych i farmaceutycznych. Wysoce wyspecjalizowane urządzenia testowe laboratorium UPS ds. projektowania i testowania opakowań naśladują efekt „wstrząsów, grzechotania i kołysania” taśmociągów poruszających się z dużą prędkością, występujących w centrach transportowych i pojazdach dostawczych. Oprócz testowania trwałości, inżynierowie laboratorium oceniają materiały opakowaniowe w celu zidentyfikowania stabilnych, wydajnych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań.

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. Firma UPS zobowiązała się do prowadzenia działalności w sposób bardziej zrównoważony, z korzyścią dla klientów, środowiska naturalnego i społeczności w miejscach, które obsługujemy na całym świecie. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codziennie nowe informacje dla profesjonalistów rynku centrów handlowych.

Newsletter
SCF News | Retailnet.pl