Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Guns&Tuxedos poszukuje nowych lokalizacji w Warszawie i za granicą

Guns&Tuxedos rozwija sieć sprzedaży ubrań i dodatków dla mężczyzn. W lipcu br. w Berlinie otwarty został showroom marki, w którym można kupić najnowsze projekty Rafała Czapula. Trwają też prace nad projektem architektonicznym nowego biura w Warszawie. Na platformie Crowdway.pl cały czas trwa zbiórka crowdfundingowa pod hasłem Operacja Smoking, która ma wspierać rozbudowę sieci sprzedaży i launch kolekcji sportowej.

Marka Guns&Tuxedos powstała w 2016 roku. Za designem brandu stoi Rafał Czapul. Oferta Guns&Tuxedos obejmuje przede wszystkim garnitury, koszule, spodnie, marynarki, obuwie i dodatki oraz kolekcje limitowane, np.: linię „By Czapul Collection”.

Guns&Tuxedos planuje ekspansję zagraniczną

– Jednym z kluczowych punktów naszej strategii jest rozwijanie marki poprzez ekspansję zagraniczną. Berlin to jedno z ważniejszych miast europejskich dla mody na świecie, obok Paryża, Mediolanu i Londynu. Zaznaczenie naszej obecności w Berlinie to ważny krok w kierunku otwarcia salonów w kolejnych metropoliach.  Cieszymy się, że dzieje się to tak szybko – komentuje Dariusz Ptaszek, prezes zarządu Guns&Tuxedos SA.

Showroom został otwarty w lipcu 2019 roku i znajduje się w East Side Mall Berlin. Jednocześnie firma intensywnie planuje uruchomienie swojej nowej siedziby. W nowej lokalizacji mieścić się będzie także flagowy showroom wraz z salonem sprzedaży. Za projekt wnętrz odpowiada Pracownia 7vision.

– W tej chwili poszukujemy lokalizacji w Warszawie, która pozwoli nam na stworzenie zaplanowanego showroomu. Z Pracownią 7vision studio udało nam się zaprojektować przestrzeń, która będzie łączyła wiele funkcji: biurową, sprzedażową i rozrywkową. Jesteśmy pewni, że będzie to idealne miejsce do spotkań z naszymi klientami – dodaje Dariusz Ptaszek.

Plany ekspansji w Polsce – Kraków, Wrocław, Poznań, Gdańsk

Obecnie Guns&Tuxedos ma dwa salony firmowe w galeriach Silesia City Center w Katowicach i Galeria Arkadia w Warszawie. Do 2021 spółka roku planuje otworzyć własne showroomy i lokale franczyzowe w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Dzięki intensywnemu rozwijaniu kanału e-commerce, prowadzi także sprzedaż w m.in.: Czechach, Wielkiej Brytanii, Niemczech czy Szwecji.

W realizacji celów pomóc ma zbiórka crowdfundingowa Guns&Tuxedos pod hasłem „Operacja Smoking”, która wspierana jest przez platformę Crowdway.pl. Na zainteresowanych objęciem akcji spółki czeka 6 zróżnicowanych pakietów i benefitów o wartości od 100 zł do 10 tys. zł. W zależności od wartości inwestycji można otrzymać akcje spółki z prawem do dywidendy (pierwsza za rok obrotowy 2020) oraz różne produkty marki.