Strona główna Newsletter SCF 2023 Spring

Prezes Trei Real Estate gościem specjalnym SCF 2019

Gościem specjalnym jesiennej edycji SCF 2019 CEE będzie Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate. Jego wystąpienie dotyczące horyzontów rozwoju rynku retail w perspektywie najbliższych 10 lat będzie oficjalnym otwarciem konferencyjnej części Forum.

– Nie ma co ukrywać, że dla centrów handlowych nadchodzą ciężkie czasy. Powstało ich o wiele za dużo – to po pierwsze. Po drugie, nie da się ukryć, że uderzył w nie również rozwój e-commerce. Co więcej, będziemy obserwować dalszy rozwój handlu internetowego i rosnącą popularność zakupów w modelu „click and collect”, gdzie sklepy są miejscem odbioru towarów zamawianych w sieci. Dlatego obiekty z punktami odbioru, zlokalizowane blisko domu, mają szansę na większy udział w rynku ze względu na ich wygodę i funkcjonalność. W tym modelu działają Vendo Parki – komentuje w rozmowie z redakcją retailnet.pl Pepijn Morshuis, CEO Trei Real Estate.

SCF: kierunki rozwoju nowoczesnego handlu detalicznego

– Kolejny czynnik, który ma duży wpływ na rynek centrów handlowych, to zakaz handlu w niedziele. W najmniejszym stopniu wpłynął on jednak na parki handlowe, po prostu handel  przesunął się na piątki i soboty. Nasi najemcy dostrzegają wręcz pozytywne efekty tej sytuacji. Sprzedają tyle samo, a nie ponoszą wyższych kosztów za pracę w niedziele. W centrach handlowych tak to nie działa, dlatego muszą one iść w stronę szeroko rozumianej rozrywki: kin, restauracji, klubów fitness. To dla nich jedyna szansa na przetrwanie – dodaje Pepijn Morshuis.

Przewodnim tematem tegorocznej konferencji będzie m.in. poszukiwanie ścieżek rozwoju rynku nowoczesnego handlu detalicznego w obliczu zmieniających się oczekiwań klientów, rosnące znaczenie sektora F&B i stref gastronomicznych, a także kwestie związane z nowymi technologiami, logistyką, czy najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz. Wśród zaproszonych gości będą nie tylko czołowe postacie polskiego rynku retail, ale również eksperci z zagranicy m.in. z Niemiec i Włoch.

Wystąpienie Pepijna Morshuisa rozpocznie się o godzinie 10.05, pierwszego dnia Forum (25.09.2019). Szczegóły programu Shopping Center Forum 2019 CEE Exhibition & Conference można znaleźć TUTAJ

SCF: cały rynek retail w jednym miejscu, o tym samy czasie

Shopping Center Forum 2019, czyli największe spotkaniem rynku centrów handlowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, odbędzie się 25-26 września br. w Centrum Konferencyjnym Expo XXI w Warszawie. W Forum weźmie udział ponad 1,8 tys. uczestników, w tym ok. 500 przedstawicieli sieci handlowych. Blisko 80 wystawców i partnerów zaprezentuje ponad 400 projektów. SCF 2019 CEE to także Welcome Mixer i After Party, w którym podczas poprzedniej edycji wzięło udział ponad 800 osób.